QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Park Biznesu Teofilów w Łodzi

Park Biznesu Teofilów, nowoczesna inwestycja biurowa w Łodzi oferująca atrakcyjne powierzchnie najmu dedykowane dla sektora BPO oraz usług, weszła w kolejny etap realizacji. Prace przy inwestycji, której pierwsza część zostanie ukończona w II kwartale 2011 roku, postępują zgodnie z planem.Kompleks biurowy powstaje w przemysłowej części łódzkiego osiedla Teofilów przy ulicy Traktorowej. Docelowo będzie się składał z czterech 9-kondygnacyjnych budynków klasy B+, oferujących najemcom łączną powierzchnię około 40 tys. m2.


W lutym 2010 roku uzyskano pozwolenie na budowę dwóch budynków biurowych. Budowa rozpoczęła się pod koniec kwietnia. W pierwszej fazie inwestycji powstaje budynek C o powierzchni najmu wynoszącej 8 727,5 m2. Na tym etapie planowane jest także zagospodarowanie terenu wokół biurowca, przez wykonanie dróg dojazdowych, chodników, nasadzeń oraz obiektów małej architektury. Część naziemna tego nowoczesnego obiektu klasy B+ będzie złożona z 9 kondygnacji – na parterze znajdą się lokale usługowe, natomiast na wyższych poziomach będą zlokalizowane pomieszczenia biurowe. Dodatkowe dwie podziemne kondygnacje zajmie parking na ponad 120 samochodów. Kolejnym etapem inwestycji będzie budynek D o podobnych parametrach do pierwszego obiektu.


Obecnie trwają prace konstrukcyjne przy budowie czwartej kondygnacji. Będzie to pierwsze piętro z ośmiu przewidzianych na powierzchnie biurowe. Doprowadzenie budynku C do surowego stanu zamkniętego planowane jest na koniec I kwartału 2011 roku. Prace wykończeniowe będą trwały do drugiej połowy 2011 roku. Park Biznesu Teofilów oferuje wysoką jakość wykonania, ponadstandardową wysokość użytkową biur – 3,20 m oraz niską stawkę najmu, dzięki czemu jest doskonałą propozycją dla firm z sektora BPO. Inwestycja należy do spółki celowej funduszu Arka BZ WBK Fundusz Rynku Nieruchomości 2 FIZ.


O Parku Biznesu Teofilów:

Park Biznesu Teofilów to nowoczesna inwestycja biurowa w Łodzi oferująca atrakcyjne powierzchnie najmu dedykowane dla sektora BPO oraz usług. Docelowo kompleks będzie się składał z czterech 9-kondygnacyjnych budynków klasy B+, oferujących najemcom łączną powierzchnię około 40 tys. m2.

Pierwszy etap budowy zakłada oddanie do użytku budynku C. Planowane zakończenie budowy nastąpi w II kwartale 2011 roku. Powierzchnia całkowita budynku wynosi 15 562,7 m2, z czego 4 996 m2 to część podziemna, a 10 566,7 m2 część naziemna. Budynek C oferuje najemcom 8 727,5 m2 powierzchni biurowej pod wynajem, usytuowanej na 8 kondygnacjach oraz 552,8 m2 powierzchni handlowo-usługowej znajdującej się na parterze.

Park Biznesu Teofilów położony jest w północno-zachodniej części miasta, przy ulicy Traktorowej, w sąsiedztwie ulicy Aleksandrowskiej stanowiącej jedną z głównych ulic miasta i zapewniającej szybki dojazd do centrum. W okolicy znajdują się lokalizacje takich firm jak Coca-Cola, Amcor Rentach, Cargo Forte, McLane Polska, UPS, oddziały banków (Pekao BP, Millennium) i firm ubezpieczeniowych (PZU), a także Urząd Skarbowy Dzielnicy Bałuty.


O Arka BZ WBK Funduszu Rynku Nieruchomości 2 FIZ:

Arka BZ WBK Fundusz Rynku Nieruchomości 2 FIZ jest drugim funduszem inwestycyjnym zamkniętym należącym do BZ WBK AIB TFI SA, który działa na polskim rynku nieruchomości. W maju 2008 roku przez subskrypcję certyfikatów fundusz zgromadził blisko 210 mln zł. Do momentu nabycia łódzkiej nieruchomości, fundusz zakupił już 3 obiekty: Galerię Łomża w Łomży, w części centrum handlowe Alfa Centrum w Olsztynie i nieruchomość biurową zlokalizowaną w Warszawie na ul. Okopowej 56. Proces budowy portfela funduszu zakończy się latem 2011 roku. Zarządzający funduszem stosują elastyczną strategię inwestycyjną, która umożliwia czerpanie zysków zarówno z wynajmu powierzchni gotowych budynków jak i budowy nowych obiektów. Kapitał inwestorów jest lokowany głównie w nieruchomości komercyjne (biurowce, galerie handlowe), które w opinii zarządzających funduszem charakteryzują się najlepszą relacją zysku do ryzyka.


Źródło: Arka BZ WBK Funduszu Rynku Nieruchomości 2 FIZ

01.10.2010


Tagi: Park Biznesu Teofilów, Łódź, biura, Arka BZ WBK Funduszu Rynku Nieruchomości 2 FIZ


Udostępnij

PLATFORMA AUKCYJNA SAMOCHODÓW

giełda

Według danych zebranych przez Związek Polskiego Leasingu dynamicznie wzrasta...

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE