QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Białystok najbardziej zadbanym miastem

wykres


Kolejną kategorią Rankingu Dzielnic Otodom, którą prezentujemy jest “zadbana okolica”. Ponad 120 tys. Polaków z 12 miast oceniło czystość oraz dbałość o ulice i budynki w miejscu zamieszkania. Porządek i estetyka wokół nas ma znaczący wpływ na nastrój, daje poczucie bezpieczeństwa oraz przyjemność przebywania w takiej okolicy. Dlatego mieszkańcy oceniali czy w sąsiedztwie jest czysto – nie ma śmieci na ulicy, a służby na bieżąco sprzątają i opróżniają kosze. Drugie pytanie w tej kategorii Rankingu Dzielnic Otodom dotyczyło dbałości o ulice i budynki. Sprawdźmy zatem, która dzielnica zdobyła najwięcej, a która najmniej punktów.


Decydujące czynniki przy wyborze domu bądź mieszkania to zwykle cena, lokalizacja czy rozkład pomieszczeń. Warto do tej listy dorzucić jeszcze krótki spacer po okolicy. Jeśli okaże się, że ulice są wysprzątane, a budynki zadbane, to dobry znak. Skoro bowiem zarządcy i mieszkańcy danej części miasta skutecznie dbają o porządek, zapewne równie dobrze wywiązują się z pozostałych obowiązków.


Białystok najbardziej zadbany

Kiedy zestawiliśmy wyniki z 12 miast, dla których powstał Ranking Dzielnic Otodom 2020 okazało się, że najbardziej przekonani o tym, że ich okolica jest zadbana są mieszkańcy… Białegostoku! Średnia ocena w mieście to 3,85. W drugiej w zestawieniu Gdyni ocena to 3,76, a w trzecim Lublinie - 3,72. Najsłabiej w kategorii “zadbana okolica” radzi sobie Łódź, której mieszkańcy ocenili swoje dzielnice na 3,13.


wykres


wykres


Dojlidy Górne, Dojlidy i długo, długo nic

W samym zwycięskim mieście w drugiej odsłonie Rankingu Dzielnic Białegostoku z wyraźną przewagą nad konkurentami zwyciężyły Dojlidy Górne, ocenione przez ankietowanych na imponujące 4,60 punktu na 5 możliwych do zdobycia. Drugie miejsce zajęły sąsiadujące z nimi Dojlidy, ocenione na 4,44 punktu. Trzecie miejsce, dzięki nocie na poziomie 4,14 punktu, utrzymała Jaroszówka.


Warto wspomnieć, że zarówno zwycięzca, jak i wicelider w tej edycji rankingu spektakularnie awansowali – odpowiednio aż o dwadzieścia dwie i osiemnaście pozycji.


Dwie dzielnice Białegostoku w pierwszej dziesiątce

Warto zaznaczyć, że Dojlidy Górne zostały ocenione jako najbardziej zadbana dzielnica w całej Polsce, natomiast na trzecim miejscu znalazła się kolejna dzielnica tego miasta Dojlidy. Drugie miejsce w rankingu ogólnopolskim zajęło Kijewo leżące w Szczecinie.


Ranking Dzielnic Otodom 2020

To już druga edycja Rankingu Dzielnic Otodom, poprzednia opublikowana została trzy lata temu. Tegoroczne zestawienie powstało na podstawie badania przeprowadzonego na zlecenie Otodom przez Agencję Badawczą IQS. Ponad 120 tys. mieszkańców 12 miast Polski: Białegostoku, Bydgoszczy, Gdyni, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy i Wrocławia, oceniało różne aspekty życia w swojej okolicy. Badanie ilościowe realizowane było przy użyciu standaryzowanego kwestionariusza za pomocą metodologii CAWI (ang. Computer-Assisted Web Interview) – wspomagany komputerowo wywiad przy pomocy strony internetowej. Tegoroczna edycja rankingu oprócz znanych już kategorii (bezpieczeństwo, relacje sąsiedzkie, ekologia, zadbana okolica, komunikacja, dostępność atrakcji, dostępność sklepów, koszty życia, infrastruktura dla dzieci) uwzględnia także nowe: infrastruktura dla zwierząt, dzielnice dla aktywnych sportowo, imprezowiczów, dostępność służby zdrowia.


Źródło: Otodom

17.06.2020


Tagi: Ranking Dzielnic, zadbana okolica


PLATFORMA AUKCYJNA SAMOCHODÓW

giełda

Według danych zebranych przez Związek Polskiego Leasingu dynamicznie wzrasta...

ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE