QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Inwestowanie w srebro – dlaczego warto?

wykres


Mówiąc o inwestowaniu w kruszce, na myśl jako pierwsze przychodzi oczywiście złoto. Często zapomina się jednak o tym, że ciekawą opcją ulokowania własnego kapitału może być zakup srebra. Choć na pierwszy rzut oka tego typu posunięcie wydaje się mniej atrakcyjne i mniej opłacalne, to w dłuższej perspektywie może okazać się bardzo korzystne finansowo.


Na wstępie trzeba od razu zaznaczyć, że złoto jest i wszystko wskazuje na to, że będzie w najbliższym czasie znacząco droższe od srebra. Wynika to chociażby z tego, że pierwszy z ww. kruszców jest zdecydowanie trudniej dostępny. Nie oznacza to jednak, że srebro to materiał całkowicie bezwartościowy. Jego powszechne zastosowanie w różnych dziedzinach życia sprawia, że wciąż stanowi niezwykle istotny kruszec. Co więcej, przy odrobinie szczęścia można się na nim skutecznie wzbogacić. Inwestowanie w srebro odbywa się w taki sam sposób, jak w przypadku wielu innych surowców. Jego zakup przewiduje chociażby platforma plus500.pl, która pozwala bardzo płynnie wejść w świat tradingu i zapoznać się z jego prawidłami. Początkujący inwestorzy mogą skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego, by na własnej skórze, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów, przekonać się, jak działa to narzędzie i jakie opcje oferuje. Bez problemu można w ten sposób sprawdzić, jak wygląda właśnie handel srebrem. Zanim jednak poczyni się w tym kierunku pierwsze inwestycyjne kroki, warto dowiedzieć się, dlaczego ulokowanie kapitału w „uboższego krewnego złota” może być opłacalne.


Dobra inwestycja dla osób z niewielkim budżetem

Srebro powinno przede wszystkim zainteresować tych, którzy nie mają na start wielkich pieniędzy do inwestycji. Ceny tego kruszcu są zdecydowanie niższe niż w przypadku złota. Co ważne, w przypadku srebra opłaca się szczególnie kupowanie niewielkich ilości w krótkich odstępach czasowych. Srebro jest tańsze, łatwiej dostępne, a co się z tym wiąże, stanowi dobry materiał do nauki obrotu aktywami.


Srebro to wciąż cenny kruszec

Należy pamiętać, że srebro wykorzystuje się chociażby to produkcji monet. Jest więc zatem materiałem, z którego wytwarza się przedmioty służące do zapłaty za kupno towarów lub usług. Trudno więc traktować ten kruszec jako nic nie warty. To właśnie on pośrednio pozwala nam skorzystać z wielu dóbr. Dopóki srebro będzie wykorzystywane do produkcji pieniędzy, zawsze będzie w cenie. Choć jego kurs nie robi obecnie wielkiego wrażenia, to trzeba mieć na względzie fakt, że w każdej chwili notowania te mogą przybrać zupełnie inną postać, a srebro stanie się niezwykle cenne.


Historia zna takie przypadki

Cena srebra wahała się w zależności od sytuacji geopolitycznej świata. Przed laty kurs tego kruszcu był naprawdę wysoki, ale z czasem wartość zaczynała podupadać. Do momentu wielkiego kryzysu na amerykańskim rynku finansowym srebro niemal nikogo nie interesowało. Krach z lat 2007-2009 zmienił ten stan rzeczy. Później cena ta, choć wciąż dużo niższa niż w przypadku srebra, cały czas rosła. Dziś kurs srebra nie robi wrażenia, ale zdaniem wielu ekspertów może to być dobry prognostyk inwestycyjny. W takiej sytuacji wahania cen nie powinny być duże, więc zakup kruszcu nie wiąże się z dużym ryzykiem utraty kapitału. Cały czas istnieje też szansa, że dołujący trend się odwróci i nabywcy aktywu odnotują znaczne zyski.


Inwestować odpowiedzialnie

Nawet w przypadku tak pozornie niegroźnej inwestycji należy pamiętać, by nie dać się ponieść emocjom i żądzy pieniądza. Każdy ruch tradera powinien być przemyślany i odpowiedzialny. W przeciwnym razie bardzo szybko stracić można wszystkie oszczędności, które chcieliśmy pomnożyć przez inwestycje. Zanim wejdzie się więc na rynek srebra, należy opracować własną strategię działań. Warto też zapoznać się z innymi materiałami poradnikowymi, które zdradzają specyfikę rynku srebra.


Źródło: materiały prasowe

21.02.2020


Tagi: metale, srebro, inwestowanie


ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE