QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
spotkania biznesowe
Szukaj 
Banner

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT


Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
InWroc MRN
Ślęza

Nietypowa inwestycja mieszkaniowa na wrocławskich Sołtysowicach

wykres


Na Sołtysowicach niebawem rozpocznie się budowa nietypowego osiedla. Nietypowego, bo z lokalną stacją meteorologiczną na dachu i z prognozą pogody wyświetlaną na ekranach przy windach. Inwestycję prowadzi deweloper Comodomo.


Budowa osiedla Meteos rozpocznie się jeszcze w listopadzie. Przy ul. Poprzecznej we Wrocławiu powstaną dwa 3-piętrowe budynki wielorodzinne, które będą realizowane etapami. Na dachu jednego z nich znajdzie się lokalna stacja meteorologiczna. Urządzenie dostarczy kompleksowej informacji o pogodzie i warunkach atmosferycznych, w tym odczuwalnej temperaturze i sile wiatru na osiedlu. Aktualny stan pogody i prognoza będą wyświetlane na monitorach umieszczonych przy każdej windzie. To właśnie od stacji meteorologicznej pochodzi nazwa osiedla.


W pierwszym budynku zaprojektowano 50 kompaktowych mieszkań o liczbie pokoi od 1 do 4. Będą to lokale o powierzchni od 30 do 61 mkw. Do parterowych przynależeć będą ogródki wielkości od 21 do 295 mkw. Na piętrach przewidziano tarasy i balkony. – Dużym atutem mieszkań jest funkcjonalność i przejrzysty rozkład. Ma to szczególne znaczenie w mniejszych lokalach, gdzie ustawność jest podstawową miarą komfortu. W większych daje poczucie podwyższonego standardu – mówi Andrzej Balcer, związany z branżą nieruchomości od około 20 lat. W budynku zaplanowano tyle komórek lokatorskich ile mieszkań. Miejsca postojowe znajdą się przed obiektem.


Budowa drugiego etapu rozpocznie się później – w pierwszym kwartale 2020 roku. Znajdą się w nim mieszkania o powierzchni od 27 do 55 mkw. oraz garaż podziemny. Nabywcy wybiorą spośród 27 lokali: 1-, 2- i 3-pokojowych. Zdaniem Andrzeja Balcera przyszłych mieszkańców najbardziej zachęci lokalizacja osiedla, które powstanie w pobliżu placu Grunwaldzkiego. Teren inwestycji jest położony tylko 800 metrów od Centrum Handlowego MŁYN i CH Korona, gdzie są sklepy, restauracje, kino i klub fitness. - Niewiele jest miejsc we Wrocławiu, gdzie miasto i przyroda są równocześnie tak blisko – zauważa prezes Comodomo. – Cała okolica nabiera bardzo pozytywnego kolorytu. Wrocławskie Sołtysowice to wygodny i przyszłościowy wybór.


Deweloper zapewnia, że części wspólne zostaną wykończone elegancko, klatki schodowe będą przestronne, a na terenie osiedla powstanie plac zabaw dla dzieci. Budowa zakończy się w 2021 roku.


Meteos to czwarta inwestycja mieszkaniowa Comodomo we Wrocławiu. Comodomo znane jest z wymagających projektów w segmencie premium. W portfolio przedsiębiorstw posiada m.in. willowe osiedle Quadrini, renowację kamienicy Casa Solare oraz inwestycję Villa Elegante na wrocławskich Wojszycach. Comodomo specjalizuje się w budowie małych, kameralnych osiedli.


Źródło: Comodomo

27.11.2019


Tagi: inwestycja mieszkaniowa, Sołtysowice, Meteos