QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Nietypowa inwestycja mieszkaniowa na wrocławskich Sołtysowicach

wykres


Na Sołtysowicach niebawem rozpocznie się budowa nietypowego osiedla. Nietypowego, bo z lokalną stacją meteorologiczną na dachu i z prognozą pogody wyświetlaną na ekranach przy windach. Inwestycję prowadzi deweloper Comodomo.


Budowa osiedla Meteos rozpocznie się jeszcze w listopadzie. Przy ul. Poprzecznej we Wrocławiu powstaną dwa 3-piętrowe budynki wielorodzinne, które będą realizowane etapami. Na dachu jednego z nich znajdzie się lokalna stacja meteorologiczna. Urządzenie dostarczy kompleksowej informacji o pogodzie i warunkach atmosferycznych, w tym odczuwalnej temperaturze i sile wiatru na osiedlu. Aktualny stan pogody i prognoza będą wyświetlane na monitorach umieszczonych przy każdej windzie. To właśnie od stacji meteorologicznej pochodzi nazwa osiedla.


W pierwszym budynku zaprojektowano 50 kompaktowych mieszkań o liczbie pokoi od 1 do 4. Będą to lokale o powierzchni od 30 do 61 mkw. Do parterowych przynależeć będą ogródki wielkości od 21 do 295 mkw. Na piętrach przewidziano tarasy i balkony. – Dużym atutem mieszkań jest funkcjonalność i przejrzysty rozkład. Ma to szczególne znaczenie w mniejszych lokalach, gdzie ustawność jest podstawową miarą komfortu. W większych daje poczucie podwyższonego standardu – mówi Andrzej Balcer, związany z branżą nieruchomości od około 20 lat. W budynku zaplanowano tyle komórek lokatorskich ile mieszkań. Miejsca postojowe znajdą się przed obiektem.


Budowa drugiego etapu rozpocznie się później – w pierwszym kwartale 2020 roku. Znajdą się w nim mieszkania o powierzchni od 27 do 55 mkw. oraz garaż podziemny. Nabywcy wybiorą spośród 27 lokali: 1-, 2- i 3-pokojowych. Zdaniem Andrzeja Balcera przyszłych mieszkańców najbardziej zachęci lokalizacja osiedla, które powstanie w pobliżu placu Grunwaldzkiego. Teren inwestycji jest położony tylko 800 metrów od Centrum Handlowego MŁYN i CH Korona, gdzie są sklepy, restauracje, kino i klub fitness. - Niewiele jest miejsc we Wrocławiu, gdzie miasto i przyroda są równocześnie tak blisko – zauważa prezes Comodomo. – Cała okolica nabiera bardzo pozytywnego kolorytu. Wrocławskie Sołtysowice to wygodny i przyszłościowy wybór.


Deweloper zapewnia, że części wspólne zostaną wykończone elegancko, klatki schodowe będą przestronne, a na terenie osiedla powstanie plac zabaw dla dzieci. Budowa zakończy się w 2021 roku.


Meteos to czwarta inwestycja mieszkaniowa Comodomo we Wrocławiu. Comodomo znane jest z wymagających projektów w segmencie premium. W portfolio przedsiębiorstw posiada m.in. willowe osiedle Quadrini, renowację kamienicy Casa Solare oraz inwestycję Villa Elegante na wrocławskich Wojszycach. Comodomo specjalizuje się w budowie małych, kameralnych osiedli.


Źródło: Comodomo

27.11.2019


Tagi: inwestycja mieszkaniowa, Sołtysowice, Meteos


ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE