QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
spotkania biznesowe
Szukaj 
Banner

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT


Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
InWroc MRN
Ślęza

Umowa na budowę Aquaparku na Brochowie podpisana

wykres

Fot. Krzysztof Rzepniewski


To już pewne – za dwa lata na Brochowie stanie nowoczesny Aquapark. 15.11.2019 r. o godzinie 12:00 odbyło się uroczyste podpisanie umowy na budowę Aquaparku przy ulicy Polnej 10 we Wrocławiu. Przetarg wygrało Konsorcjum firm Mosty Łódź i PPUH Transcom Sp. z o.o. Od teraz wykonawca ma 22 miesiące na wybudowanie obiektu. Aquaparkiem na Brochowie będzie zarządzała spółka Wrocławski Park Wodny S.A. Otwarcie Aquaparku na Brochowie zaplanowane jest we wrześniu 2021 roku.


Umowę podpisał w imieniu Wrocławskiego Parku Wodnego Wiceprezes WPW S.A. Paweł Rańda, a przedstawicielami konsorcjum byli Władysław Sobiech – Prezes Zarządu PPUH Transcom oraz Prezes Zarządu Mosty Łódź Wojciech Pater.


W miejscu powstania nowej inwestycji w latach 30. XX wieku funkcjonowało miejskie kąpielisko. Nowa inwestycja obejmie teren o powierzchni 17,9 tys. mkw., z czego prawie 13 tys. mkw. zajmie zieleń. Przy nowym obiekcie wykonawca zasadzi 35 drzew oraz prawie 600 m2 krzewów i traw.


Przetarg obejmował zaprojektowanie i wybudowanie kompleksu basenów wraz z parkingiem, obsługą komunikacyjną oraz zagospodarowaniem terenu.


- Aquapark przy ulicy Borowskiej odwiedza rocznie prawie 2 miliony gości. Jesteśmy pewni, że drugi Aquapark również będzie się cieszył wysoką frekwencją – mówi Kornel Kempiński, dyrektor obiektu.


Cztery strefy w jednym obiekcie

W nowym obiekcie znajdą się cztery baseny: sportowy, basen do nauki pływania, brodzik wyposażony w zjeżdżalnię i armatki wodne oraz basen zewnętrzny, który będzie czynny sezonowo. Dostępne będą także wanna SPA z hydromasażem dla sześciu osób oraz cztery sauny (2 sauny fińskie, 1 grota solna oraz jedna sauna 1 infrared) wraz z natryskami i podgrzewanym siedziskiem do wypoczynku. Powstanie również sala fitness, o którą zabiegli mieszkańcy Brochowa. Siłownia zewnętrzna, która aktualnie znajduje się na Polnej 10 zostanie przesunięta kilkanaście metrów dalej, tak aby nie kolidowała z budynkiem, ale była wciąż dostępna dla mieszkańców.


wykres


Powstanie też basen zewnętrzny, a wokół niego aż 1,3 tys. mkw. plaży oraz przestrzeń rekreacyjna z boiskiem do siatkówki plażowej i przeniesioną siłownią zewnętrzną. Odwiedzający będą mogli również skorzystać z punktu gastronomicznego z ogródkiem barowym. Przed Aquaparkiem powstaną 43 miejsca parkingowe (w tym 5 dla osób z niepełnosprawnościami) i 44 stojaki rowerowe.


Zarobią na zielonej energii

Wrocławski Park Wodny postawił na rozwiązania przyjazne środowisku. Przy okazji wytwarzania energii z gazu w celu m.in. ogrzewania wody w basenach, będzie produkował energię elektryczną.


– Zaoszczędzimy nie tylko prąd, ale wręcz będziemy na nim zarabiać, oddając nadwyżki do sieci. Energię elektryczną będziemy bowiem czerpać z techniki solarnej. Na dachu budynku basenu zostanie zainstalowany system hybrydowych paneli słonecznych – zapowiada Grzegorz Kaliszczak, prezes Wrocławskiego parku Wodnego S.A.


Aquapark na Brochowie w liczbach:

- Basen sportowy: (25x14,5x1,1-1,6 m o pow. lustra wody 363 mkw., z siedmioma torami szerokimi na 2 m),

- Basen do nauki pływania (10x7,5x0,9 m, pow. 75 mkw., z trzema torami o szerokości 2,75 m)

- Brodzik (pow. 20,86 mkw., głęboki na 0,3 m, wyposażony w zjeżdżalnię i armatki wodne)

- Basen zewnętrzny o pow. 475 mkw. będzie głęboki na 1,1 m, a w części brodzika na 0,4 m.


Źródło: Wrocławski Park Wodny SA

15.11.2019


Tagi: Aquapark, Brochów