QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

DH Renoma we Wrocławiu będzie zmodernizowany

wykres


Otwarta w 1930 r. jako Dom Towarowy Wertheim i przebudowana w latach 2005 – 2009 Renoma przechodzi metamorfozę. Za przygotowanie nowego projektu aranżacji wnętrz odpowiada zespół architektów pod kierownictwem Zbigniewa Maćkowa. Design będzie szedł w parze z remodelingiem oferty. Nowa koncepcja będzie oparta na badaniach satysfakcji klientów Renomy – deklaruje jej właściciel, spółka Globalworth Poland. Globalworth nie podaje jeszcze terminu zakończenia prac, zapowiada jednak, że głównym celem projektu jest stworzenie ulubionego miejsca spędzania czasu przez mieszkańców Wrocławia.


- Chcemy wyprzedzać trendy rynkowe, dlatego już w 2018 roku we współpracy z GfK przeprowadziliśmy kompleksowe badania satysfakcji naszych klientów. Rocznie odwiedza nas blisko 8 milionów osób. Zapytaliśmy ich nie tylko o poziom zadowolenia, ale również o oczekiwane kierunki rozwoju Renomy. Okazuje się, że nasi goście chcą przede wszystkim miejsca spotkań z szeroką ofertą gastronomiczną, nowoczesnymi usługami i wellness. Mając na uwadze wyniki badań, przygotowaliśmy długofalową strategię rozwoju oferty Renomy – mówi Barbara Wójcik Dyrektor DH Renoma.


Marki premium, usługi, coworking i nowe restauracje

Zmiany, które przygotowuje Renoma, mają odpowiadać ujawnionym w badaniu potrzebom klientów. Jak dotychczas, w portfolio Renomy znajdą się unikalne na mapie Wrocławia marki modowe premium. Będą to między innymi: Liu Jo, Emanuel Berg, Marc Cain i Max Mara Weekend oraz oferta nowoczesnych usług i autorskie koncepty restauracyjne. Nową ofertę domu handlowego uzupełnią elastyczne przestrzenie coworkingowe.


- Coraz ważniejszą rolę na rynku odgrywają centra z wielofunkcyjnymi powierzchniami, rozbudowaną gastronomią. Konceptem nr 1 w Polsce pod tym względem jest niezwykle popularna, warszawska Hala Koszyki, której jesteśmy właścicielem. Łączy ona biura, handel, nowoczesne usługi, rozrywkę, autorskie projekty restauracyjne oraz powierzchnie konferencyjne – dodaje Anna Merta.


Połączyć historię z nowoczesnością

Za przygotowanie nowej koncepcji wystroju wnętrz domu handlowego odpowiada zespół architektów z Pracowni Projektowej Maćków. - Renoma to absolutna wizytówka wrocławskiej architektury. Miejsce z historią i charakterem. Położony w samym centrum miasta budynek od początku był nowatorski i wyprzedający swoją epokę. Nowym pomysłem na wystrój wnętrz będziemy nawiązywać do najbardziej luksusowej historii Domu Towarowego Wertheim. Połączymy nowoczesne z historycznym – mówi Zbigniew Maćków, który kierował pracami architektonicznymi nad stworzeniem nowego skrzydła Renomy w latach 2005 – 2009. Zmianie ulegnie również plac Czysty, położony pomiędzy Renomą i Podwalem. Powstanie tam aktywna, otwarta na mieszkańców przestrzeń, z jednej strony z widokiem na Teatr Lalek i Park Staromiejski, a z drugiej z ogródkami autorskich konceptów restauracyjnych.


Start już w przyszłym roku

Pierwsze prace rearanżacyjne są zaplanowane na IV kwartał 2020 r. - Ze względu na komfort naszych klientów, prace remontowe będą prowadzone w kilku etapach. Remont będzie przeprowadzany we wcześniej wyłączonych z użytkowania częściach budynku. Dołożymy wszelkich starań, żeby prowadzony remodeling nie zakłócił spokojnych zakupów – zapewnia Barbara Wójcik.Źródło: Globalworth Poland

08.11.2019


Tagi: Renoma dom handlowy, modernizacja


ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE