QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

STADA przejmuje Walmark – czołową spółkę sektora consumer healthcare w Europie Środkowej

wykres


Grupa STADA Arzneimittel AG („STADA” lub „grupa”) poinformowała dzisiaj o nabyciu spółki Walmark a.s. („Walmark” lub „spółki”) od Mid Europa Partners. Wartość transakcji nie została ujawniona.


Walmark należy do największych producentów leków i suplementów diety w Europie Środkowej, a w ofercie spółki znajdują się uznane marki w różnych kategoriach. Wśród nich warto wymienić witaminy i minerały, leki i suplementy dla dzieci i dorosłych, preparaty na stawy, kaszel i przeziębienie; a także produkty, które pozwalają zadbać o prawidłową pracę jelit i układu pokarmowego. Do najważniejszych marek należą Biopron (produkt wspomagający zachowanie optymalnej równowagi mikroflory jelitowej), Martians (suplement diety dla dzieci), Urinal (produkt wspomagający działanie układu moczowego), Proenzi (preparat wzmacniający stawy), Prostenal (suplement diety przeznaczony dla mężczyzn), Beliema (preparat dla kobiet) i Sinulan (produkt wspomagający działanie układu odpornościowego i oddechowego).


Spółka Walmark powstała w 1990 roku w Czechach i obecnie prowadzi oddziały w dziewięciu krajach Unii Europejskiej – Czechach, na Słowacji, w Polsce, na Węgrzech, w Bułgarii, Rumunii, na Litwie, Łotwie i w Estonii – a swoje produkty sprzedaje w ponad 40 krajach świata. Firma zatrudnia ponad 540 osób i stawia na innowacyjność.


STADA planuje włączenie wysokiej jakości zakładu produkcyjnego spółki Walmark w Trzyńcu do swojej globalnej sieci produkcyjnej.


– Przejmując Walmark, wzmacniamy naszą globalną ofertę markowych produktów – stwierdził dyrektor generalny STADA Peter Goldschmidt. – Nabycie portfela produktów OTC Walmark w pełni wpisuje się w naszą strategię polegającą na uzyskaniu statusu lidera na rynku markowych leków bez recepty i suplementów diety oraz leków generycznych. STADA działa na zróżnicowanych, perspektywicznych rynkach. Grupa realizuje strategię opartą na dwóch filarach: produktach generycznych, w tym lekach specjalistycznych, oraz produktach leczniczych bez recepty. Oferta produktów Walmark doskonale uzupełni dotychczasową ofertę STADA.


– Przejęcie znacząco umacnia naszą obecność w Europie Środkowej – zwłaszcza w Czechach, na Słowacji, w Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech. Ponadto poszukujemy możliwości sprzedaży produktów Walmark poza dotychczasowymi rynkami – powiedział Steffen Wagner, dyrektor ds. rynków europejskich STADA.


Źródło: STADA Arzneimittel AG

04.11.2019


Tagi: Walmark, przejęcie


ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE