QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
spotkania biznesowe
Szukaj 
Banner

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT


Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
InWroc MRN
Ślęza

Politechnika Wrocławska wysoko w międzynarodowym rankingu

wykres


Poznaliśmy wyniki zestawienia Regional Rankings EECA 2020. W gronie 354 uczelni z Europy Wschodniej, Centralnej oraz Azji Środkowej Politechnika Wrocławska uplasowała się na 43 miejscu, a wśród krajowych szkół wyższych na 4 pozycji.


Regional Rankings Emerging Europe and Central Asia publikowany jest od 2014 roku w ramach QS World University Rankings. W ramach zestawienia pod uwagę brane są takie mierniki jak: ocena kadry akademickiej, reputacja pracodawców, stosunek liczby pracowników do liczby studentów, poziom umiędzynarodowienia, publikacje i cytowania, a także – po raz pierwszy od tego roku – udział w międzynarodowych sieciach badawczych.


Politechnika Wrocławska zaliczyła awans w porównaniu z rokiem ubiegłym o jedną pozycję, a w porównaniu z pierwszym rankingiem z 2014 roku plasujemy się wyżej aż o 14 lokat.


Obecnie w nasza uczelnia znajduje się na 43 pozycji, a w gronie polskich uczelni jesteśmy na miejscu czwartym, ustępując Uniwersytetowi Jagiellońskiemu, Uniwersytetowi Warszawskiemu oraz Politechnice Warszawskiej, a wyprzedzając Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie oraz Uniwersytet Wrocławski.


W tym roku najlepiej zostaliśmy ocenieni pod kątem udziału w międzynarodowych sieciach badawczych (43 pozycja), publikacji naukowych (46), renomy wśród pracodawców (48) oraz oceny kadry akademickiej (49).


Ranking – już po raz kolejny – wygrała najstarsza uczelnia rosyjska, czyli Moskiewski Uniwersytet Państwowy im. M.W. Łomonosowa.


Źródło: Politechnika Wrocławska

15.10.2019


Tagi: uczelnia, ranking