QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

DNA Rynków: Nie każda bajka kończy się dobrzeRynki i inwestowanie to czasem sport ekstremalny. Podobnie jak przy sportach ekstremalnych najważniejsze jest wtedy dobre zabezpieczenie.


Najważniejsze wydarzenia tego odcinka DNA Rynków:


Spowolnienie w Stanach Zjednoczonych – indeksy ISM w Stanach Zjednoczonych zaliczają kolejne dna. Sytuacja pogarsza się praktycznie od niemal roku. Te wskazania już niedługo widać będzie w odczytach PKB. Co takie pogorszenie się największej gospodarki na świecie może oznaczać dla Twoich pieniędzy?


Słabnące gospodarki Chin i Europy – sytacja gospodarcza wcale nie jest lepsza w innych gospodarkach. Zarówno Chiny jak i Europa również prezentują gospodarcze odczyty na poziomie najgorszym od lat. Niemiecki indeks IFO także nie pozostawia złudzeń wskazując już niemal na permenentne spowolnienie naszych zachodnich sąsiadów. Jak może przełożyć się to na Twoje oszczędności?


Kompletny brak pomysłów Banków Centralnych – ostatnio banki centralne mocno pomagały rynkom i gospodarkom w urchonieniu się przed spowolnieniem. Tym razem jednak zapowiedzi o centralnej pomocy dla giełd zdają się nie wystarczać inwestorom. Europejski Bank Centralny swoimi ostatnimi zapowiedziami udowodnił nawet, że nie ma żadnego pojęcia co i przez jak długi czas ma robić.


Słabnąca koniunktura w Polsce – problemy spotkykają też nasze podwórko. Polski wskaźniki PMI także już od niemal roku wieszczy pogarszającą się sytuację. Nie jest to oczywiście stuprocentowy wyznacznik zachowania całej giełdy, ale… dość silny sygnał do tego co może dziać się z małymi i średnimi spółami.


Najnowszy odczyt Wskaźnika Koniunktury DNA Rynków – najnowszy odczyt wskazuje na to, że w ciagu najbliższych 6 miesięcy polska giełda może zaliczyć spadek o 10-15 punktów procentowych.


Trzy najważniejsze rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę do kolejnego odcinka DNA Rynków, żeby lepiej dbać o swoje oszczędności i inwestycje:

- Finał drugiego sezonu serialu BREXIT!

- Wybory w Polsce i ich wpływ na kurs złotego

- Wydatki polskiego i amerykańskiego konsumenta


Źródło: DNA Rynków

08.10.2019


Tagi: rynek kapitałowy, giełdy, notowania, GPW, WIG, akcje, gospodarka, Paweł Cymcyk


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Nokia postanowiła stworzyć miejsce, w którym mogą spotkać się start-upy, innowatorzy oraz pasjonaci nowych technologii...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...