QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
spotkania biznesowe
Szukaj 
Banner

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT


Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
InWroc MRN
Ślęza

Przy wrocławskim lotnisku powstanie Ideal Idea Park

wykres


Warszawski inwestor i deweloper kompleksów magazynowo-biurowych – Ideal Idea Formad (IIF) wybuduje łączący park SBU z biurami. Złożony z dwóch hal Ideal Idea Park Wrocław stanie przy ul. Granicznej, vis-à-vis parkingu C Portu Lotniczego Wrocław im. Mikołaja Kopernika. Będzie to 80 m od północnego skraju płyty postojowej samolotów i 60 m od lotniskowego terminalu cargo.


Hale zaoferują moduły magazynowe o powierzchni 500-600 mkw. i moduły biurowe 100-300 mkw. Jest to oferta bazowa, która w bardzo elastyczny sposób może być konfigurowana i dowolnie zwiększana na zasadzie krotności modułów, bądź też rozwiązań niestandardowych. Te m.in. czynniki stanowią o unikatowości oferty IIF na polskim rynku. Każda z hal będzie miała dziewięć modułów.


Powierzchnia przygotowana pod wynajem wyniesie blisko 15 tys. mkw. Kompleks stanie na działce o powierzchni 25,5 tys. mkw. Ideal Idea Park Wrocław zaoferuje w swoich dwóch identycznych budynkach powierzchnie magazynowo-produkcyjne, a każdy z nich miał trzy kondygnacje biurowe wykończone w standardzie klasy A. Dla obiektu przewidziano 220 miejsc parkingowych.


Ideal Idea Park Wrocław powstanie w odległości 3,2 km od Autostradowej Obwodnicy Wrocławia A8 i siedem kilometrów w linii prostej od wrocławskiego ratusza. Park jest przygotowywany przez ten sam zespół architektoniczny, który zaprojektował wspomniany powyżej stołeczny City Park. Architektura i związane z nią wszystkie rozwiązania funkcjonalne Ideal Idea Parku Wrocław będą identyczne, jak w przypadku wznoszonego obecnie Ideal Idea City Parku przy stołecznym Lotnisku Chopina. Olbrzymi nacisk w tym przypadku położono na części biurowe budynków. W założeniach niczym nie mają one przypominać obiektów produkcyjno-magazynowych, lecz już od fasady i otoczenia wraz z tzw. małą architekturą mają wyglądać jak biurowce. W Warszawie spotkało się to z wyjątkowo dobrym przyjęciem klientów i IIF liczy na docenienie tego faktu również we Wrocławiu.


Od kilkunastu lat artystyczne oświetlanie obiektów budowlanych jest traktowane jak pewna dziedzina sztuki. - Na maksymalną skalę sztukę tę wdrażamy w stolicy i nie inaczej będzie w Parku Wrocław. Tzw. iluminacje architektoniczne jeszcze bardziej podkreślą naszym najemcom wrażenie, że przyjeżdżają nie tylko do magazynu, ale do eleganckiego, reprezentacyjnego biura. Na elewacji części biurowej oddzielamy kondygnacje listwami LED-owymi, co w połączeniu z ciemnografitową fasadą tworzy interesujący efekt. Oprócz tego elewacja ma inne bogate energooszczędne iluminacje architektoniczne. W obiekcie będą nasadzenia, w tym drzewa, i one też będą poddane iluminacji – podsumowuje prezes IIF Jędrzej Dużyński.


Kompleks będzie certyfikowany wielokryterialnie w trybie BREEAM, ponadto będzie reprezentował normy budowlane dla tego typu obiektów, jakie będą obowiązywały dopiero od roku 2021. Ma to olbrzymie znaczenie dla najemców już od chwili obecnej. Normy te oznaczają, że zastosowane płyty warstwowe ich najbardziej renomowanego producenta będą grubsze o pięć centymetrów od stosowanych obecnie w tego typu obiektach. To z kolei dla najemców przekłada się na bardzo duże oszczędności. Płyty te dają bowiem 35-procentowe podwyższenie izolacyjności termicznej i akustycznej, a więc także obniżone dzięki temu opłaty za ogrzewanie. Park otrzyma także energooszczędne oświetlenie LED-owe zarówno w biurach, jak i magazynach.


Wrocławski projekt charakteryzuje prezes Jędrzej Dużyński: - Dzięki ziemi z prawem własności, choć oczywiście również z wielu innych powodów, zaoferujemy wysoce konkurencyjne stawki najmu w stosunku do funkcjonalności i całościowej jakości tego parku. Część biurowa będzie każdorazowo indywidualnie konfigurowana – bez części wspólnych, bo tego już dziś wymagają nasi klienci. Najemcy będą wchodzili jak do siebie – wyłącznie własnymi wejściami, do własnych biur i do własnych wind. Nic nie będzie dzielone z innymi najemcami. Obiekt będzie tak wysoce reprezentacyjny, że liczymy na decyzje naszych wrocławskich najemców podobne do ich stołecznych odpowiedników, a mianowicie, że do Parku Wrocław przenoszone będą całe siedziby firm, gdzie będą one miały najnowocześniejszy magazyn, a zarazem eleganckie biuro w standardzie klasy A. W połączonym koncepcie SBU/BTS/LMD bardzo ważne jest dobre skomunikowanie obiektu z miastem. Ma to fundamentalne znaczenie zarówno z przyczyn logistycznych, jak i pracowniczych, aby osoby zatrudnione w parku magazynowo-biurowym mogły sprawnie do niego dojeżdżać środkami komunikacji miejskiej. Zawsze był to jeden z najważniejszych wymogów naszych klientów warszawskich i nasza lokalizacja wrocławska również czynnik ten zapewnia.


Wejście na plac budowy będzie miało miejsce na przełomie lutego i marca 2020 roku. Na przełomie października i listopada tego samego roku planowane jest oddanie obiektu do użytku. Kompleks już obecnie wzbudza duże zainteresowanie największych międzynarodowych firm doradczych specjalizujących się w reprezentowaniu najemców nieruchomości komercyjnych w sektorze magazynowo-biurowym. Toczą się pierwsze rozmowy na temat komercjalizacji Ideal Idea Parku Wrocław.


Źródło: Ideal Idea Formad

30.09.2019


Tagi: Ideal Idea Park Wrocław