QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
spotkania biznesowe
Szukaj 
Banner

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT


Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
InWroc MRN
Ślęza

Wrocławski Budżet Obywatelski - rusza głosowanie

wykres


Pod głosowanie poddanych zostanie 235 projektów, w tym 144 projekty osiedlowe (o wartości do 750 tys. zł) oraz 91 projektów ponadosiedlowych (których maksymalna kwota może wynosić 2 mln zł). Ich łączna wartość to 25 milionów złotych, przy czym 16 milionów złotych przeznaczonych zostanie na realizację projektów ponadosiedlowych a 9 milionów na projekty osiedlowe.


Głosować będzie można na kartach do głosowania oraz elektronicznie, za pośrednictwem strony internetowej. Głosowanie "papierowe" zorganizowane zostanie w Centrach Obsługi Klienta przy ul. G. Zapolskiej 4, W. Bogusławskiego 8,10, pl. Nowy Targ 1-8 i al. M. Kromera 44. W COM-ach będzie można zagłosować i wrzucić tam głos do ustawionej tam urny. Obcokrajowcy, którzy nie mają numeru PESEL, aby wziąć udział w głosowaniu powinni się wybrać do Wydziału Partycypacji Społecznej i tam wypełnić kartę, posługując się numerem paszportu.


Dla mieszkańców mających utrudniony dostęp do internetu stworzono punkty głosowania elektronicznego. Zagłosować można w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej (przy Namysłowskiej, Krzywoustego, Sztabowej, na pl. Teatralnym, Dworcu Głównym i w Przejściu Świdnickim) prowadzonych przez miasto oraz w dodatkowych punktach przygotowanych lokalnie np. przez Rady Osiedli. W czasie głosowania monitorowane będą adresy IP, z których oddawane będą głosy. Zastosowany zostanie system reCAPTCHA. W przypadku stwierdzenia możliwości oszustwa sprawa będzie zgłaszana na Policję.


Od tego roku, w wyniku zmian ustawowych, głosować mogą wszyscy mieszkańcy Wrocławia bez względu na wiek. Ustawa wprowadziła także zasadę, że przy głosowaniu papierowym mieszkaniec musi okazać dowód tożsamości, aby otrzymać kartę do głosowania.


Głosując należy zaznaczyć 2 wybrane projekty (1 osiedlowy, 1 ponadosiedlowy), podać dane wraz z numerem telefonu i potwierdzić głos wpisując kod z otrzymanego SMSa.


Głosowanie rozpocznie się 20 września ok godz. 9.00 (formularz elektroniczny) i zakończy 7 października!


W sumie do WBO liderzy zgłosili 448 koncepcji, 161 nie przeszło weryfikacji, 38 wycofali liderzy a 14 projektów jest realizowanych poza WBO. Większość ze zgłoszonych pomysłów dotyczy zieleni (95 projektów), komunikacji pieszej i/lub rowerowej (36 projektów), placów zabaw (18), dróg (16) i sportu (13).


Szczegółowe infotrmacje dotyczące WBO: https://www.wroclaw.pl/rozmawia/wroclawski-budzet-obywatelskiŹródło: UM Wrocław

19.09.2019


Tagi: srebro, notowania