QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
KOKTAJL
Szukaj 

Rajd notowań srebra

foto

W tym tygodniu na rynkach surowcowych pojawiło się więcej optymizmu. W górę odbiły notowania ropy naftowej czy miedzi, natomiast strona popytowa niezmiennie dominuje na rynkach metali szlachetnych. To właśnie ta ostatnia grupa surowców wzbudza obecnie wiele emocji, nie tylko za sprawą jej najpopularniejszego składnika, czyli złota, lecz także za sprawą sytuacji na rynku srebra.


Oba kruszce w ostatnim czasie kontynuowały wzrosty, jednak na wykresie srebra były one znacznie bardziej dynamiczne niż na notowaniach złota. Cena złota w tym tygodniu pnie się w górę dość powoli, na razie nadal nieznacznie przekraczając poziom 1550 USD za uncję i notując również spadkowe sesje. Co innego notowania srebra: tam zwyżki trwają w najlepsze, a bieżąca sesja ma szansę być już piątym dniem zwyżek z kolei. Notowania srebra sięgają już okolic 18,40-18,50 USD za uncję, co jest nie tylko maksimum w bieżącym roku, ale także najwyższym poziomem od kwietnia 2017 roku, a więc od ponad dwóch lat.


wykres


Dynamiczna zwyżka notowań srebra jest wyrazem siły strony popytowej na tym rynku, która przez kilka ostatnich lat pozostawała pod znacznie większą presją niż byki na rynku złota. Jeszcze w pierwszej połowie tego roku pojawiało się wiele głosów wśród inwestorów i analityków, twierdzących, że srebro jest niedocenianym aktywem, którego wartość musi w końcu zacząć nadrabiać dystans w relacji do złota. Obecne wydarzenia wydają się potwierdzać ten scenariusz.


Jednak dynamiczne zwyżki notowań srebra budzą także wiele pytań. Na ogół gwałtowne wzrosty cen tego kruszcu, zwłaszcza towarzyszące mniejszym wzrostom notowań złota, są wyrazem pewnego przesilenia na rynkach metali szlachetnych. Pojawiają się one najczęściej w momentach końcówki hossy lub końca jakiegoś dłuższego wzrostowego ruchu. Z tej przyczyny zaczęły pojawiać się na rynku srebra także ostrożniejsze głosy, przypominające, że po tak dużych zwyżkach, korekta może być równie dynamiczna.


Autor: Paweł Grubiak, Prezes Zarządu, Doradca Inwestycyjny Superfund TFI


Źródło: Superfund TFI

29.08.2019


Tagi: srebro, notowania


SPOTKANIA BIZNESOWE

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...