QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Tydzień obfitujący w emocje. I kolejny skok ceny złota

wykres


Kluczowymi wydarzeniami ubiegłego tygodnia było sympozjum bankierów centralnych w Jackson Hole oraz szczyt G7, który odbył się w weekend we francuskim Biarritz. Szczególnie koniec tygodnia obfitował w emocje, co znalazło odzwierciedlenie w notowaniach.


W środę rozpoczęło się doroczne sympozjum w Jackson Hole, na które inwestorzy wyczekiwali w wielkim napięciu. Jerome Powell wyraził zaniepokojenie takimi czynnikami, jak nowe taryfy na import z Chin, globalne spowolnienie, wysokie prawdopodobieństwo twardego brexitu czy wzrost napięć w Hongkongu. Powiedział, że gospodarka USA, pomimo niższego tempa wzrostu, ma się dobrze, ale jednocześnie zapewnił, że FED zrobi to, co do niego należy, by utrzymać wzrost.


Z kolei Donald Trump napisał na Twitterze: „Jak zwykle FED nie zrobił NIC! To niebywałe, że mogą zabierać głos bez wiedzy o tym, co zamierzam zrobić, a co zostanie wkrótce ogłoszone. Mamy bardzo silnego dolara i bardzo słaby FED”. Zapytał także, kto jest większym wrogiem: Xi Jingping czy Jay Powell.


Konflikt na linii Biały Dom-FED to tylko jeden front. Drugim jest konflikt USA-Chiny. A ten zdaje się przybierać na sile. Po tym, jak Chińczycy wprowadzili cła odwetowe, Trump ogłosił w piątek kolejną podwyżkę stawek na import z Chin, zaś w trakcie szczytu G7 powiedział, że żałuje, że nałożone cła nie były wyższe.


Kolejna, ciekawa wypowiedź, która padła podczas szczytu G7, pochodziła z ust Borisa Johnsona. Powiedział, że Wielka Brytania chciałaby opuścić UE z umową, jednak 31 października opuści ją bez względu na okoliczności.


Jackson Hole i nowe cła spowodowały, że piątek indeksy giełdowe poleciały w dół, dolar osłabił się, a złoto i srebro wykonały kolejny skok w górę: złoto w okolice 1 528 USD (6 010 PLN), a srebro 17,47 USD (68,68 PLN). Złoto w dalszym ciągu jest na 6-letnim maksimum w USD, zaś w polskim złotym bije wszelkie rekordy. Srebro natomiast osiąga 2-letnie maksimum w USD. Choć mówi się coraz częściej o korekcie, to jednak potencjał wzrostowy obu metali (zwłaszcza srebra) jest nadal duży.


Należy także podkreślić, że w dalszym ciągu nie wydarzyło się nic złego. Mamy spowolnienie, dużo niepokojących sygnałów i bardzo zaniepokojonych inwestorów.


Autor: Robert Śniegocki, Grupa Goldenmark


Źródło: Goldenmark

26.08.2019


Tagi: złoto, srebro, notowania


BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE