QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Lenovo zamyka rok finansowy i podwaja dochody

wykres


Lenovo rozpoczyna rok finansowy 2019/2020 jako lider branży pod względem rozwoju, który podwoił dochody w ujęciu rok do roku, dzięki mocnej koncentracji na klientach i przyspieszeniu realizacji inteligentnej transformacji.

  • Przychody grupy rosną w ujęciu rok do roku już od ośmiu kwartałów z rzędu i osiągnęły w I kwartale roku finansowego 2019/2020 12,5 mld USD
  • Dochody przed opodatkowaniem zwiększyły się ponad dwukrotnie w ujęciu rok do roku — o 127 mln USD do poziomu 240 mln USD
  • Dochód netto wyniósł 162 mln USD i również wzrósł ponad dwukrotnie w ujęciu rok do roku, o 85 mln USD
  • Dzięki rekordowemu udziałowi w rynku — 24,9% — co czwarty komputer PC produkowany na świecie to urządzenie Lenovo.

Grupa Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) poinformowała dzisiaj, że jej przychody za pierwszy kwartał sięgnęły 12,5 mld USD, kontynuując wzrost już ósmy kwartał z rzędu. Dochód przed opodatkowaniem w ujęciu rok do roku zwiększył się ponad dwukrotnie — o 127 mln USD — i wyniósł 240 mln USD. Ponad dwa razy, o 85 mln USD, zwiększył się także dochód netto i wyniósł 162 mln USD.


Podstawowy zysk na akcję w pierwszym kwartale roku finansowego wyniósł 1,37 centa USA czyli 10,74 centa hongkońskiego.


- Bieżący rok finansowy rozpoczął się doskonale. Po raz kolejny solidne wyniki kwartalne dowodzą, że strategia inteligentnej transformacji Lenovo zapewnia firmie trwały i rentowny rozwój we współczesnym dynamicznym i zmiennym świecie. Systematyczna realizacja tej strategii oraz efektywność operacyjna umożliwiają nam urzeczywistnianie wizji i oferowanie wszystkim użytkownikom inteligentniejszych technologii” — powiedział Yang Yuanqing, prezes i CEO Lenovo.


Globalny zasięg

Wyniki z pierwszego kwartału świadczą o nieustającym pomyślnym rozwoju Lenovo. Firma prześcignęła rynek i jest liderem globalnego sektora technologicznego pomimo panującej w nim niepewności w kontekście geopolitycznym i handlowym. Lenovo zajmuje korzystniejszą pozycję niż większość konkurencji ze względu na zrównoważony globalnie miks przychodów, obecność na 180 rynkach oraz bardziej elastyczną bazę produkcyjną stanowiącą w większości własność firmy. Dotychczasowy wpływ wspomnianych niepewności na działalność nie był istotny. Patrząc w przyszłość, globalna skala i zakres działalności zapewniają Lenovo dobre warunki do radzenia sobie ze skomplikowaną i dynamiczną sytuacją rynkową oraz osiągania korzystnych wyników w długiej perspektywie czasowej.


Wyniki grup

Na solidne wyniki wpłynęły przede wszystkim sukcesy Intelligent Devices Group (IDG). Jeden z jej dwóch działów, PC and Smart Devices Group (PCSD), kontynuował dwucyfrowy (12%) wzrost przychodów, a jednocześnie uzyskał największy w swojej historii dochód w pierwszym kwartale roku finansowego. Co więcej, grupa poprawiła jeszcze swoją przodującą w branży rentowność. Dochód przed opodatkowaniem wyniósł 524 mln USD, co oznacza wzrost o 98 mln USD. W Ameryce Północnej i Południowej oraz regionie Azji i Pacyfiku osiągnięto wzrost przychodów w ujęciu rok do roku o odpowiednio 20% i 40%, a we wszystkich regionach, czyli także w Chinach i EMEA, uzyskano przychody przekraczające 2 mld USD, co świadczy o geograficznym zrównoważeniu i dobrych perspektywach tego działu. Rynek PC zaczyna powracać do normy, a grupa wyprzedziła branżę o ponad 13 punktów i uzyskała rekordowy udział w rynku na poziomie 24,9%. Oznacza to, że co czwarty komputer PC produkowany na świecie to urządzenie Lenovo, co umacnia firmę na pierwszym miejscu w światowej branży PC.


Tak solidne wyniki udało się uzyskać dzięki innowacyjności, ofercie produktów zorientowanej na klientów, a także dalszemu naciskowi na efektywność operacyjną. Strategia ta zapewnia firmie znaczącą przewagę nad ogółem rynku w kategoriach produktów o wysokim potencjale wzrostowym i premium, takich jak stacje robocze, urządzenia smukłe i lekkie, komputery gamingowe i Chromebooki. Grupa PC and Smart Devices będzie utrzymywać wzrost na poziomie wyższym od rynku oraz przodującą w branży rentowność, koncentrując się na segmentach premium oraz innowacyjności w dziedzinie inteligentnych urządzeń IoT oraz nowych urządzeń dla domu i biura.


Drugi dział IDG, Mobile Business Group (MBG), odnotował kolejny korzystny kwartał i zwiększył dochód przed opodatkowaniem o 100 mln USD już czwarty kwartał z rzędu. Na rynku północnoamerykańskim firma wyprzedziła rynek pod względem wzrostu sprzedaży o ponad 37 punktów, a marża zysku przed opodatkowaniem wzrosła o 14 punktów w ujęciu rok do roku. W tradycyjnym bastionie Lenovo, regionie Ameryki Łacińskiej, wolumen sprzedaży rośnie wraz z poziomem rynkowym lub go prześciga już 11 kwartałów z rzędu.


Dział urządzeń mobilnych będzie nadal utrzymywać rentowność oraz szukać okazji do zyskownego rozwoju na nowych rynkach dzięki innowacyjnym produktom.


Data Center Group (DCG) już od ośmiu kwartałów z rzędu zwiększa rentowność w ujęciu rok do roku. Przychody z pamięci masowej wzrosły o ponad 80%, a z architektury definiowanej programowo (SDI) rosły nadal na poziomie dwucyfrowym w ujęciu rok do roku. Przychody ogółem zmniejszyły się wskutek zmniejszenia zakupów przez małą grupę dużych klientów z branży usług chmurowych po szybkim rozwoju infrastruktury w ostatnim roku. Spadły też średnie przychody jednostkowe ze względu na niższe ceny elementów. W dziedzinie wysokowydajnych systemów obliczeniowych firma umocniła się na 1. miejscu listy superkomputerów Top 500, wprowadzając na nią 173 systemy z 20 rynków, które wspierają przełomowe badania naukowe i aplikacje na całym świecie.


Grupa będzie nadal się rozwijać jako dostawca pełnej oferty dla centrów danych, zwiększając sprzedaż rozwiązań SDI, pamięci masowej, sieciowych, HPC, AI i IoT oraz usług, a także umacniać swoje zdolności w zakresie wewnętrznego projektowania i zdolności produkcyjnych w odniesieniu do rozwiązań hiperskalowych. Dział ten będzie też doskonalić sposoby docierania do klientów oraz efektywność operacyjną, aby prześcigać rynek pod względem rozwoju i zwiększać rentowność.


Źródło: Lenovo

19.08.2019


Tagi: branża it, wyniki finansowe


ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE