QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
spotkania biznesowe
Szukaj 
Banner

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT


Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
InWroc MRN
Ślęza

Bolid RTX studentów Politechniki o krok od zwycięstwa w Czechach

wykres


Studenci z PWR Racing Team zajęli drugie miejsce w klasyfikacji generalnej międzynarodowych zawodów z cyklu Formuła Student na czeskim torze Most. Nasi młodzi konstruktorzy stawali na podium w trzech konkurencjach.


Formuła Student to międzynarodowe zawody inżynierskie, w których rywalizują studenckie zespoły z całego świata. Uczestnicy zawodów muszą zaprojektować bolid, zbudować go i osiągnąć nim jak najlepsze wyniki na torze, a także przedstawić koncepcję biznesową swojego pojazdu.


W rywalizacji na torze Most udział wzięły 32 drużyny m.in. z Czech, Niemiec, Bułgarii i Polski. Zawody rozpoczęły się od obowiązkowej kontroli technicznej i konkurencji statycznych, w których nasi studenci zajęli trzecie miejsce w Engineering Design, czwarte miejsce w Business Plan Presentation i siódme w Cost and Manufacturing Report.


W piątek przyszedł czas na konkurencje dynamiczne. W Skid Pad, czyli jeździe na czas po torze w kształcie „ósemki”, zbudowany przez studentów PWr bolid RTX zajął piąte miejsce. Następnie drużyny rywalizowały w Acceleration, czyli teście przyspieszenia na dystansie 75 metrów. Bolid pokonał ten odcinek w 4,14 s, a wynik ten – uzyskany w ostatniej z czterech planowych prób – dał naszemu zespołowi czwarte miejsce.


– Po południu odbył się Autocross, który polega na jak najszybszym pokonaniu jednego okrążenia toru w jak najkrótszym czasie. Nasi kierowcy wykazali się nie tylko szybkością, ale również doskonałą precyzją, co zaowocowało znakomitym trzecim miejscem – mówi Anna Mycek, liderka działu marketingu i zarządzania PWR Racing Team.


Ostatnią konkurencją był Endurance polegający na przejechaniu w jak najkrótszym czasie określonej przez organizatorów liczby okrążeń (w tym wypadku było ich 15). Nasi studenci także i tym razem spisali się znakomicie zajmując drugie miejsce.


Ostatecznie w klasyfikacji generalnej PWR Racing Team uplasował się na drugim miejscu ustępując jedynie ekipie CTU CarTech Prague. Trzecie miejsce zajął zespół TU Brno Racing tracąc do naszych studentów niemal 30 punktów.


PWR Racing Team jest pierwszą drużyną z Polski, która zaczęła startować w zawodach Formuły Student. W 2009 r. zadebiutowali na wyścigach w Wielkiej Brytanii, prezentując wirtualny model bolidu, a od 2010 r. regularnie budują pojazdy i startują nimi na torach w Europie i USA.


Źródło: Politechnika Wrocławska

19.08.2019


Tagi: PWR Racing Team, bolid RTX, Formuła Student