QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Wzrosły ceny hoteli w największych miastach w Europie

wykres


HRS - wiodący globalny dostawca usług hotelowych, przeanalizował ceny hoteli na całym świecie w drugim kwartale 2019 r. Średnia cena pokoju hotelowego w Polsce wynosiła 69 euro. Najdroższym miastem Europy był Zurych (190 euro), a w rankingu światowym ponownie zwyciężył Nowy Jork (267 euro).


Polska: Spadek cen hoteli w Warszawie

Średnia cena za pokój hotelowy w Warszawie w drugim kwartale 2019 wynosiła 81 euro – to 6 euro mniej w porównaniu do drugiego kwartału 2018. HRS odnotował spadki cen także w Gliwicach (7%) oraz w mniejszym stopniu w Poznaniu i Krakowie. Spośród największych polskich miast, najtańszy nocleg znajdziemy w Bydgoszczy (58 euro), a najdroższy (poza stolicą) po raz kolejny w Krakowie (74 euro), Wrocławiu (73 euro), Gdańsku (71 euro) i Poznaniu (69 euro). Największy wzrost cen zaobserwowano w Rzeszowie (61 euro, wzrost o 10%) oraz Łodzi (61 euro, wzrost o 8%).


wykres


Europa: Największy skok cen w Atenach

Każdego roku trzy najbardziej prestiżowe miasta w Europie rywalizują w rankingu miast z najwyższymi stawkami hotelowymi. W tym roku wygrał Zurych z ceną za pokój wynoszącą 190 euro (wzrost o 8%), wyprzedzając Londyn (188 euro, wzrost o 5%). Trzecie miejsce zajął Amsterdam ze stawką 174 euro (spadek o 2%). Największy wzrost cen, wynoszący 19%, odnotowano w Atenach (136 EUR). Podobnie jak w ubiegłym roku, Stambuł utrzymał pozycję najtańszego miasta w Europie, ze stawką 72 euro (spadek o 3%). Największy spadek cen został odnotowany w Moskwie i wyniósł aż 27%. W drugim kwartale 2019 średnia cena za pokój hotelowy w stolicy Rosji wynosiła 94 euro.


wykres


Świat: Najdroższe hotele w USA

Najwyższe ceny za pokój hotelowy na świecie, podobnie jak w drugim kwartale 2018, odnotowano w USA w Nowym Jorku (267 euro, wzrost o 6%) i Waszyngtonie (246 euro, wzrost o 12%). Trzecie miejsce zajęło Tokio, ze stawką hotelową 181 EUR (wzrost o 7%). Spośród głównych światowych destynacji największy wzrost zaobserwowano w Bangkoku, aż 23 %, gdzie za pokój płacono średnio 95 euro. Podobnie jak w ubiegłym roku, Kuala Lumpur było najtańszym miastem (60 euro, wzrost o 3%). W Toronto zanotowano najostrzejszy spadek cen, wynoszący aż 12 % - jeden nocleg kosztował 175 euro.


wykres


Źródło: HRS

06.08.2019


Tagi: ceny hoteli


BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE