QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
KOKTAJL
Szukaj 

Uniwersytet Coventry pierwsza zagraniczna uczelnia w Polsce otwiera filię we Wrocławiu

wykres


Uniwersytet Coventry ma przyjemność poinformować, że polskie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zatwierdziło plany otwarcia filii uczelni we Wrocławiu. Jest to wynik sześciomiesięcznego procesu aplikacyjnego, w ramach którego resort oceniał wiarygodność i potencjał uczelni przed wydaniem zgody. W rezultacie Uniwersytet Coventry jako pierwsza zagraniczna uczelnia w Polsce we wrześniu 2020 roku ruszy z wykładami.


Nowa filia Uniwersytetu Coventry we Wrocławiu będzie oferować kursy uniwersyteckie w systemie brytyjskim, prowadzone w języku angielskim, zapewniając brytyjski program nauczania w nowoczesnym i rozwijającym się mieście, jakim jest Wrocław.


W momencie otwarcia jesienią 2020 r. uniwersytet zaoferuje stacjonarne i zaoczne studia licencjackie początkowo dla około 300 studentów na kierunkach takich jak: zarządzanie i przywództwo w biznesie (business management & leadership), cyberbezpieczeństwo oraz IT, a także hotelarstwo i turystyka. Przedstawiciele uczelni zidentyfikowałali je jako jako najbardziej rozwojowe w regionie dolnośląskim. Uniwersytet zamierza rozszerzać portfel kursów Programy te zostały zidentyfikowane przez lokalne przedsiębiorstwa jako obszary o największym popycie. Odzwierciedlają jednocześnie zamiary uniwersytetu do współpracy z lokalnymi pracodawcami w celu projektowania i dostarczania kwalifikacji, które tworzą „gotowych do pracy” absolwentów. Ponadto Uniwersytet Coventry ma ambitne plany rozszerzenia oferty kursów tak, aby obejmowały kwalifikacje magisterskie, MBA oraz inne profile zawodowe.


Prorektor Uniwersytetu Coventry John Dishman powiedział: - Nasza koncentracja na doświadczeniu studentów i szansach zatrudnienia jest wysoko ceniona, dlatego jesteśmy zadowoleni, że możemy dzielić się naszą wiedzą akademicką z nową grupą studentów w Polsce. Cieszymy się, że mamy teraz pozwolenie od polskiego rządu na otwarcie filii w Polsce. Możliwość dopasowania dowolnego kursu brytyjskiego do warunków w kraju daje nam swobodę reagowania na potrzeby lokalnych przedsiębiorstw i przemysłu.


- Będziemy oferować studentom elastyczne i ukierunkowane na rozwój kariery doświadczenie akademickie z przedmiotów poszukiwanych przez lokalnych pracodawców oferować studentom elastyczne i ukierunkowane na rozwój kariery doświadczenie akademickie z przedmiotów poszukiwanych przez lokalnych pracodawców. Pragniemy wyposażyć naszych absolwentów w dodatkowy czynnik zwiększający perspektywy ich zatrudnienia na konkurencyjnym rynku pracy w Polsce - dodaje John Dishman.


Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia powiedział: - Otwarcie kampusu Coventry University we Wrocławiu to projekt pionierski. Przedstawiciele uczelni musieli przetrzeć szlak i poradzić sobie z wyzwaniami, z jakimi nikt do tej pory nie miał do czynienia. Cieszę się, że podeszli do tego z wielką determinacją udowadniając, jak bardzo zależy im na obecności w naszym mieście.


- Jestem przekonany, że otwarcie filii Uniwersytetu Coventry będzie stanowiło wartość dodaną dla wrocławskiego środowiska akademickiego. Liczymy również, że pozwoli nam ściągać kolejne talenty z obszaru całej Europy Środkowo-Wschodniej - dodaje Sutryk.


Uzgodnienia dotyczące założenia nowego kampusu są aktualnie finalizowane, a nowa filia rozpocznie działalność we wrześniu 2020 r. Więcej informacji na stronie: https://www.coventry.ac.uk/wroclaw


Źródło: Coventry University

06.08.2019


Tagi: Uniwersytet Coventry, filia, Wrocław


SPOTKANIA BIZNESOWE

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...