QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Wakacje w Międzyzdrojach droższe niż urlop w Sycylii

wykres


Za 7-dniowy urlop w Międzyzdrojach zapłacimy 2500 zł, tymczasem za 200 zł mniej można spędzić tygodniowe wakacje na Sycylii. Czy to oznacza, że nad Bałtykiem faktycznie jest drożej niż w zagranicznych kurortach?


Cenę tygodniowego urlopu wyliczyliśmy, sumując koszty 7 noclegów w ramach Airbnb, dojazdu w obie strony oraz wyżywienia. Pod lupę wzięliśmy nie tylko Międzyzdroje, ale i Sopot i Kołobrzeg oraz 6 popularnych zagranicznych kurortów w Turcji, Bułgarii, Chorwacji, Grecji, Egipcie i Włoszech.


Doba w Międzyzdrojach w cenie kilku dni w Palermo

Za nocleg w trzygwiazdkowym hotelu w polskim Hollywood trzeba zapłacić od 300 zł do nawet 700 zł za noc. Zatrzymując się w Palermo również w trzygwiazdkowym hotelu za dobę zapłaci się od 113 zł do niespełna 500 zł. Bardziej wyrównane ceny dotyczą kwater prywatnych – zarówno nad Bałtykiem, jak i na Sycylii można znaleźć nocleg w granicach 150-250 zł za dobę.


wykres


Taniej zjesz nad Bałtykiem

Śniadanie w Międzyzdrojach można zjeść już za 10 zł, ale w niektórych lokalach ten koszt może wzrosnąć nawet do 50 zł. Podobnie jest we Włoszech – cena śniadania waha się od 20 zł do 50 zł. Obiad nad Bałtykiem to wydatek rzędu 20-80 zł. W Palermo można zjeść za 50 z, choć trafiają się „lepsze” lokale, w których cena dwudaniowego obiadu to nawet 150 zł.


wykres


Międzyzdroje droższe od Sopotu i Kołobrzegu

Decydując się na nocleg w prywatnych kwaterach i najtańsze opcje wyżywienia, można obniżyć cenę wakacji w Międzyzdrojach do 1500 zł. Za to wybierając hotele trzygwiazdkowe i stołując się w lepszych restauracjach, trzeba być przygotowanym, że cena wakacji w Międzyzdrojach może wynieść nawet od 3000 do 6000 zł. Zdecydowanie tańsze są Kołobrzeg (średnio 1700 zł, w najtańszej opcji 1200 zł, a w najdroższej – od 3300 do 5200 zł) oraz Sopot (średnio 1800 zł, w najtańszej opcji – 1 300 zł, w najdroższej – od 3400 zł do 6 000 zł).


Turcja, Bułgaria i Włochy w cenie Bałtyku

W najtańszej opcji 7-dniowe wakacje w Turcji można spędzić za około 1300 zł. Decydując się na nocleg w hotelu z pełnym wyżywieniem, trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 2800-4000 zł. Średnia cena wakacji (noclegi Airbnb, własne wyżywienie w lokalach, tani lot) to w przybliżeniu 2000 zł. Za wakacje w Bułgarii zapłacimy średnio 2100 zł, cenę tę można obniżyć do 1200 zł. Wynajmując pokój hotelowy z pełnym wyżywieniem blisko plaży trzeba liczyć się z wyższymi kosztami – od 2200 do 3300 zł. 7-dniowe wakacje na Sycylii będą kosztować około 2300 zł. Przy noclegu w 3-gwiazdkowym hotelu w centrum Palermo, z pełnym wyżywieniem trzeba nastawić się na wydatek rzędu 4100-6100 zł.


Drożej w Grecji, Chorwacji i Egipcie

Średnio za 7 dni wakacji w Grecji zapłaci się około 2800 zł. Nocleg w 3-gwiazdkowym hotelu z pełnym wyżywieniem waha się od 3200 do 5200 zł za tydzień pobytu. 7-dniowe wakacje w Dubrowniku, w Chorwacji to koszt średnio 3200 zł. Jeśli zdecydujemy się jednak na nocleg bliżej centrum i opcję z pełnym wyżywieniem, to ta cena może wzrosnąć nawet do 6500 zł. Za tyle samo można wypocząć w Egipcie – średnia cena wakacji w Hurghadzie to 3200 zł. Natomiast za 7 noclegów w 3-gwiazdkowym hotelu z pełnym wyżywieniem trzeba zapłacić nawet 4000 zł.


wykres


Ubezpieczenie tańsze niż piwo

Tak na polskim morzem, jak i w zagranicznych kurortach cena piwa waha się od 5 do 15 zł – najdrożej jest w lokalach przy plaży. O wiele mniej zapłacimy za dzień ochrony ubezpieczeniowej. Wakacje w Chorwacji można ubezpieczyć za zaledwie 3,84 zł dziennie. Polisa do Grecji, Bułgarii i Włoch nie przekracza 5 zł/dzień. Nieco drożej – ale wciąż taniej niż zakup piwa - jest w przypadku krajów pozaeuropejskich – za ubezpieczenie do Turcji średnio trzeba zapłacić 5,08 zł dziennie, polisa do Egiptu to wydatek 6,62 zł/dzień.


Źródło: rankomat.pl

29.07.2019


Tagi: wakacje, koszty, bałtyk, zagranica, Sycylia


BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE