QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

W Kielcach powstanie nowoczesny kompleks biurowy

wykres


Aż 60 000 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej na 3-hektarowej działce przyul. Zagnańskiej 119 w Kielcach planuje stworzyć kielecka Grupa MAC. Na terenie znajdującym się przy nowopowstającym skrzyżowaniu ulic Witosa-Zagnańska powstaną cztery biurowce wpisane w kompaktowy kompleks pełen zieleni, w których zastosowane zostaną najnowsze rozwiązania miast inteligentnych tzw. „smart cities”. Inwestycja adresowana jest zarówno do powstających firm, jaki dużych koncernów, które dotychczas nie mogły skorzystać z tak nowoczesnych, przestrzennych powierzchni biurowych.


- Planujemy zbudować jeden z najnowocześniejszego tego typu kompleksów: doskonale skomunikowany, rozpoczynający zmianę terenów poprzemysłowych w Kielcach – zapowiada Grzegorz Kowalski, prezes Grupy MAC. - Dzięki tej inwestycji Kielce znajdą się na mapie miast europejskich oferujących nowoczesne powierzchnie biurowe, zarządzane przez inteligentne systemy. Celem inwestycji jest stworzenie nowoczesnej struktury miejskiej, która zapoczątkuje rozwój północno-zachodniej części miasta. Dominującą funkcję stanowić będą biura, usługi oraz użyteczność publiczna.


- Grupa MAC powstała w Kielcach 30 lat temu, tutaj zatrudniamy ludzi i tutaj płacimy podatki, tutaj chcemy dalej się rozwijać i tworzyć nowe miejsca pracy, również dla kontrahentów, współpracowników naszej firmy – mówi Grzegorz Kowalski.


Realizacja inwestycji umożliwi znalezienie w Kielcach siedziby firmom z wysokim potencjałem wzrostu, firmom technologicznym oraz dla sektora BPO (usługi zewnętrzne). Obiekt wpisujący się w formułę „smart city” będzie zarządzany w sposób nowoczesny, ekologiczny i ekonomiczny, wspólnie z najemcami i dla nich. Wszechstronne wnętrza, miejsca parkingowe sprawią, że praca w tym miejscu będzie przyjemnością.


W biurowcach będą zastosowane nowoczesne rozwiązania proekologiczne, m.in.: ogniwa fotowoltaiczne umożliwiające ograniczenie poboru energii, inteligentne systemy zarządzania poborem wody i energii, stacje ładowania pojazdów elektrycznych i urządzeń przenośnych. Inwestor planuje także preferencje dla firm, których pracownicy będą przyjeżdżać do firm rowerem.


- Brak jest w Kielcach nowoczesnych powierzchni biurowych o takich parametrach, dużych w jednym kawałku, dobrze skomunikowanych, z dużą liczbą miejsc parkingowych. Widzieliśmy, jak tego typu inwestycje zmieniają miasta, m.in. Graz w Austrii, widzieliśmy imponujące kompleksy biurowe w Warszawie. Kielce dzięki tej inwestycji znajdą się w gronie czołowych miast europejskich – dodaje Grzegorz Kowalski.


Planowany termin rozpoczęcia inwestycji to już przyszły rok, 2020. Podczas zorganizowanej w czwartek wspólnie z Urzędem Miasta konferencji prasowej, zaprezentowano koncepcję inwestycji, wraz z innymi planami rewitalizacji północno-zachodniej części miasta.


Projekt wykonała kielecka pracownia architektoniczna Tera Group.


Źródło: Panattoni Europe

25.07.2019


Tagi: centrum logistyczne, Amazon, Bolesławiec


ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE