QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
spotkania biznesowe
Szukaj 
Banner

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT


Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
InWroc MRN
Ślęza

Własny dom pośród zieleni we Wrocławiu

wykres


Zakup własnej nieruchomości to zwykle sztuka znalezienia kompromisu - blisko centrum i drożej czy nieco dalej, ale za to w otoczeniu zieleni i z dostępem do terenów rekreacyjnych. Choć rynek nieruchomości wciąż dynamicznie się rozwija, łączących wiele atutów inwestycji jest niewiele.


Trendy na rynku nieruchomości wyznaczają najwięksi gracze, którzy stawiają na realizację dużych osiedli wielorodzinnych budynków. Szczególnie w największych polskich miastach cały czas powstają nowe projekty, mimo że rynek poddany jest presji rosnących cen materiałów, stopniowo ograniczającej się dostępności gruntów oraz cały czas problemowi niewystarczającej liczby pracowników.


Wrocław cały czas w czołówce

Stolica Dolnego Śląska nie odstaje od czołówki jeśli chodzi o ogólnopolskie trendy. Nowe mieszkania powstają w wielu dzielnicach - bliższych i dalszych ścisłemu centrum. Szczególną w ostatnim czasie aktywność w kontekście nowych mieszkań zaobserwować można na Jagodnie, rynek inwestycji komercyjnych to rzecz jasna domena lokalizacji centralnych.


Rozwój rynku nieruchomości sprzyja rozwojowi samego miasta, będąc jednym z jego podstawowych czynników. Wrocław jako jedno z niewielu miejsc w Polsce nie boryka się z problemem odpływu mieszkańców. Mało tego, wciąż do miasta napływają nowi - z innych regionów Polski oraz przede wszystkim z Ukrainy. Praktycznie niewidoczne bezrobocie i wciąż inwestujące we Wrocławiu firmy stwarzają dobre warunki do pracy i życia, czego istotnym elementem jest też działalność tutejszych deweloperów.


Własny dom we Wrocławiu

Mieszkańcy miast w Polsce do tej pory nie brali praktycznie wcale pod uwagę możliwości zamieszkania we własnym, nowym domu w granicach administracyjnych Wrocławia, Poznania czy Gdańska. Wynikało to z braku dostępności takiego produktu na rynku pierwotnym. I nie miało znaczenia, czy chodziło o dom wolnostojący czy bliźniaka. Nieco lepiej przedstawiała się sprawa w odniesieniu do domów szeregowych, choć i w tym przypadku wybór był raczej niewielki.


W ostatnim czasie oferta nowych domów na rynku zaczęła się sukcesywnie zwiększać, co jest efektem wielu czynników. To przede wszystkim konsekwencja poprawiającej się sytuacji finansowej Polaków, na co odpowiadać, przynajmniej w części, starają deweloperzy. Z drugiej strony to też zmieniające się indywidualne preferencje uczestników rynku nieruchomości (klientów) - mimo że nie spieszno im do opuszczania dużych miast, coraz częściej wydają się być zmęczeni miejskim gwarem. W efekcie poszukują nowych mieszkań lub domów nieco dalej od ścisłych centrów, za to w spokojniejszej okolicy. Czy takie inwestycje są w ogóle w ofercie deweloperów dostępne?


Dobra lokalizacja

Kluczowa w kontekście dostępności oferty domów jest lokalizacja. Działek położonych w ścisłych centrach miast, na których można byłoby wybudować osiedle domów jednorodzinnych w jakiejkolwiek zabudowie, praktycznie nie ma. A nawet jeśli deweloper wszedłby w takiej posiadanie, z pewnością pokusi się bardziej o realizację budynku wielorodzinnego.


Ciekawe wnioski przynosi analiza nowych inwestycji właśnie we Wrocławiu, gdzie w odległości pięciu kilometrów od centrum powstaje budowane przez Scandi Home Osiedle Scandi. 124 domy w bliźniaczej zabudowie wydają się być idealnym rozwiązaniem dla osób, które poszukują właśnie kompromisu pomiędzy odległością, wielkością powierzchni mieszkalnej oraz dostępem do terenów rekreacyjnych.


Coraz więcej zieleni

Osiedle Scandi położone jest tuż przy Brochowskim Parku, który jest idealnym miejscem do rodzinnych spacerów czy porannej przebieżki. Tuż obok znajduje się boisko sportowe, niedaleko powstawać będzie nowoczesny kompleks basenowy. Wszystko łączy jeden wspólny mianownik - zieleń, której pod dostatkiem będzie przede wszystkim na samej inwestycji.


Wszystkie domy posiadać będą ogrody. Rozmiary niektórych z nich przekraczać będą nawet 300 m2. Przestrzeń pomiędzy domami wypełnią zielone drzewa i krzewy, które korespondować będą z samymi ogrodami oraz oczywiście sąsiednim Parkiem Brochowskim, umożliwiając mieszkańcom w praktyce efektywny wypoczynek w ciszy i spokoju, ale w niewielkiej odległości od miejskiej infrastruktury oraz samego centrum miasta.


Źródło: Scandi Home

22.07.2019


Tagi: Osiedle Scandi, osiedle domków, niska zabudowa