QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
KOKTAJL
Szukaj 

Zmiany w zarządzie miejskiej spółki Hala Ludowa

wykres


Wrocławskie Przedsiębiorstwo Hala Ludowa Sp. z o.o., której właścicielem jest Gmina Wrocław, ma nowy zarząd. Prezesem spółki została Magdalena Piasecka, a wiceprezesem został dotychczasowy prezes spółki Jakub Grudniewski. Spółka wraca - jak to miało miejsce w poprzednich latach - do dwuosobowego składu, aby zwiększyć ofertę Hali Stulecia i skutecznie przeprowadzić prace inwestycyjne.


Od 22 marca br. we wnętrzu Hali Stulecia trwa remont, w ramach którego w sali widowiskowej wymieniona zostanie podłoga, na poziomie -1 powstaną powierzchnie wystawienniczo-magazynowe, zakupione zostaną nowe, ruchome trybuny dla publiczności, a dotychczasowe rolety okienne zostaną zastąpione nowoczesnymi, umożliwiającymi swobodne zaciemnianie wnętrza. Prace zakończą się już we wrześniu, remont za poziomie -1 potrwa do końca listopada 2019 r.


Magdalena Piasecka jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego i Studiów Podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, stypendystką Rheinische Friedrich-Wilhelms-Universität w Bonn oraz beneficjentką programu „The International Visitor Leadership Program” w USA. W latach 2017-2018 r. pełniła funkcję Wiceprezydenta Wrocławia, odpowiadając za zrównoważony rozwój miasta, edukację oraz zarządzanie zasobem komunalnym.


W latach 2008-2017 pełniła funkcję Prezesa Zarządu Convention Bureau – Wrocław. Główne działania M. Piaseckiej skupiały się na pozyskiwaniu dla Wrocławia spektakularnych wydarzeń, zarządzaniu międzynarodowymi projektami (np. Wrocław Global Forum 2010-2016, konferencja klimatyczna Climate-KIC, ceremonia wręczenia Europejskich Nagród Filmowych), współpracy z sektorem hotelowym i obiektami konferencyjno-kongresowymi.


W latach 2008-2012 ściśle współpracowała z UEFA przy organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej we Wrocławiu. Ma duże doświadczenie przy współpracy z instytucjami publicznymi, sektorem prywatnym jak również stowarzyszeniami międzynarodowymi. W 2017 r. otrzymała prestiżową nagrodę MP Power Awards za wieloletnie działania na rzecz rozwoju przemysłu spotkań w Polsce i promocję Wrocławia.


Jakub Grudniewski jest absolwentem Prawa w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu oraz studiów Executive MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym. Studiował także Stosunki Międzynarodowe na Uniwersytecie Wrocławskim.


Karierę rozpoczynał od pracy na platformie logistycznej Trans.eu, po czym zajął się współorganizacją oraz produkcją kluczowych dla miasta wydarzeń, m.in. Polskiej Prezydencji w UE (2011), Wrocław Global Forum (2010 – 2016), Europejskiej Nagrody Filmowej (2016), The World Games (2017) czy też Światowego Kongresu IFLA WLIC (2017). Od 2010 roku aktywnie działa na rzecz rozwoju turystyki biznesowej we Wrocławiu i promocji miasta na arenie zarówno polskiej, jak i międzynarodowej. Członek stowarzyszenia Meetings Professional International (MPI) zrzeszającego profesjonalistów przemysłu spotkań. Współpracował z kluczowymi ośrodkami naukowymi oraz think-tankami, m.in. The Atlantic Council, Academia Europaea, Climate-KIC czy też Europejskim Instytutem Technologicznym EIT+ (dzisiejszy PORT).


Kompleks Hali Stulecia – unikatowe miejsce organizacji różnego rodzaju wydarzeń we Wrocławiu, który tworzą Hala Stulecia, Wrocławskie Centrum Kongresowe, Wrocławska Fontanna Multimedialna, zabytkowa Pergola oraz przyległe tereny zewnętrzne. Hala Stulecia, znajdująca się w sercu kompleksu, została zaprojektowana przez wybitnego miejskiego architekta Maksa Berga, wzniesiona w 1913 roku, została uznana za jedno z największych dzieł architektury XX wieku. W 2006 roku wraz z terenami przyległymi została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako jedno z najważniejszych osiągnięć dwudziestowiecznej architektury. Kompleks pierwotnie pełnił funkcję wystawienniczo-rekreacyjną, którą zachował do dziś. Obecnie jest jednym z najbardziej pożądanych miejsc dla organizatorów największych kongresów, konferencji, wydarzeń kulturalnych i sportowych, którego największymi atutami są: wielofunkcyjna przestrzeń, nowoczesna fontanna multimedialna, położenie w ścisłym centrum Wrocławia, zielone otoczenie Parku Szczytnickiego oraz parking na blisko 800 pojazdów. Kompleks pełni też istotną rolę w przestrzeni miejskiej jako teren rekreacyjny i rozrywkowy. Rocznie odwiedza go kilkadziesiąt tysięcy turystów z kraju i zagranicy.


Źródło: UM Wrocław

19.07.2019


Tagi: Hala Stulecia, miejska spółka Hala Ludowa, zarząd, Magdalena Piasecka, Jakub Grudniewski


SPOTKANIA BIZNESOWE

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...