QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
spotkania biznesowe
Szukaj 
Banner

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT


Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
InWroc MRN
Ślęza

Globalworth nowym właścicielem kompleksu Retro Office House

wykres


Globalworth finalizuje zakup dwóch budynków biurowych we Wrocławiu i Katowicach za ponad 113 mln euro. Retro Office House i Silesia Star oferują łącznie ponad 50 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Po przejęciu biurowców społeczność użytkowników budynków Globalworth w Polsce powiększa się o około 10 000 pracowników oraz odwiedzających i liczy już w sumie ponad 110 000 osób przebywających w nieruchomościach spółki każdego dnia.


Po finalizacji zakupu Retro Office House i Silesia Star portfel Globalworth w Polsce to już 21 nieruchomości biurowych i wielofunkcyjnych o łącznej powierzchni najmu ponad 560 000 mkw. Niniejsze przejęcie jest następstwem podwyższenia kapitału spółki w kwietniu tego roku o 500 milionów euro.


- Retro Office House i Silesia Star to bardzo atrakcyjne, dobrze zlokalizowane nieruchomości w dwóch ważnych miastach regionalnych. Koncentrujemy się obecnie na tworzeniu jak najlepszej oferty dla rosnącej społeczności Globalworth w Polsce, która liczy ponad 110 000 pracowników i gości obecnych codziennie w należących do nas budynkach. Naszym celem jest zaprojektowanie i zarządzanie całym doświadczeniem użytkowników tych nieruchomości. Dlatego kupujemy budynki w najlepszych lokalizacjach, przejmujemy je w zarządzanie właścicielskie, a wszystko po to, aby ściśle współpracować z najemcami i móc reagować na potrzeby naszej rosnącej społeczności - mówi Dimitris Raptis, zastępca dyrektora generalnego oraz dyrektor ds. inwestycji w Globalworth, dyrektor generalny Globalworth Poland.


Retro Office House to nowo wybudowany biurowiec zlokalizowany w centrum Wrocławia, doskonale skomunikowany ze wszystkimi częściami miasta. Budynek oferuje 21 900 mkw. powierzchni najmu i jest w 100% wynajęty przez m.in. Infor i Olympus. Nieruchomość została nabyta za około 59 mln euro.


Silesia Star to kompleks dwóch biurowców wybudowanych w 2014 i 2016 roku w Katowicach. Znajduje się w sąsiedztwie centrum miasta, blisko dwóch uniwersytetów i sieci transportu publicznego. Oferuje 29 200 mkw. powierzchni najmu, z czego 95% jest wynajęta firmom z sektora finansowego, technologicznego i usług. Budynki Silesia Star zostały przejęte za około 54 mln euro.


Źródło: Globalworth Poland

19.07.2019


Tagi: biurowiec, Retro Office House, Silesia Star, transakcja