QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
spotkania biznesowe
Szukaj 
Banner

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT


Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
InWroc MRN
Ślęza

Politechnika zakończyła przebudowę Kampusu Prusa

wykres


Kampus Prusa, czyli m.in. siedziba Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, to od lat jedno z najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych miejsc we Wrocławiu. Od 2014 r. uczelnia prowadziła prace remontowe na tym zabytkowym terenie. We wtorek, 9 lipca, zapraszamy dziennikarzy na spotkanie podsumowujące te inwestycje oraz na spacer po odnowionym kampusie. Początek o godz. 11 (dziedziniec budynku E-1, ul. Prusa 53).


W ramach prowadzonych od 2014 r. prac najpierw został wyremontowany budynek E-5, czyli popularna Tołpówka. Tutaj ciekawostką jest fakt, że w ościeżach drzwiowych znaleziono przedwojenne gazety, na ścianach fragmenty przedwojennych tapet i ściennych wzorów, a w jedynym z pomieszczeń piwnicznych budowlańcy odkryli basen, który prawdopodobnie powstał w latach 70. i służył do płukania torfu.


Kolejnym etapem remontu Kampusu Prusa była przebudowa sąsiadującego z Tołpówką budynku E-3. Znacznej części zaniedbanego obiektu przywrócony został wygląd pierwotny, m.in. odbudowano frontową wieżyczkę i taras na pierwszym piętrze.


Ostatni etap to przebudowa gmachu E-1. Zakres remontu był bardzo szeroki i pozwolił m.in. na dostosowanie budynku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, modernizację pomieszczeń dydaktycznych, utworzenie powierzchni rekreacyjnej dla studentów i pracowników, a także budowę parkingu.


Źródło: Politechnika Wrocławska

08.07.2019


Tagi: Kampus Prusa, przebudowa