QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
KOKTAJL
Szukaj 

Hulajnogi BIRD od dzisiaj dostepne we Wrocławiu

wykres


Bird, wiodąca firma na rynku elektrycznych hulajnóg, która umożliwia przejazdy za pośrednictwem aplikacji, dzisiaj wystartowała we Wrocławiu. Według danych Bird użytkownicy z Warszawy przejechali tyle kilometrów, że mogliby objechać Ziemię ponad 6 razy. Teraz mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska mogą korzystać z przystępnego cenowo, a przede wszystkim przyjaznego dla środowiska środka transportu, ograniczając przejazdy samochodami.


Rozszerzenie działalności o nowe miasto jest kolejnym krokiem do upowszechnienia tej ekologicznej formy transportu w Polsce. Od kwietnia br. z aplikacji korzystają mieszkańcy Warszawy, gdzie serwis cieszy się już ogromną popularnością - dziesiątki tysięcy użytkowników skorzystało już z Bird, przejeżdżając wystarczająco dużo kilometrów, by objechać Ziemię ponad 6 razy. Aplikacja pomaga rozwiązać problem "ostatniej mili", kiedy podróże transportem publicznym są zbyt krótkie aby były opłacalne, a dojście do celu pieszo zbyt czasochłonne. Z tego względu często podróżujący rezygnują z komunikacji miejskiej i wybierają samochody, zwiększając natężenie ruchu i emisję dwutlenku węgla. Bird oferuje przyjazną dla środowiska i wygodną alternatywę do jazdy samochodem. W pierwszym roku działalności spółka odnotowała ponad 10 000 000 000 podróży w 100 miastach na świecie. Szacuje się, że w ten sposób ograniczono emisję ok. 6 000 ton CO2 do atmosfery.


Bird wdrożył szereg strategii mających na celu zapewnienie odpowiedzialnego i zrównoważonego funkcjonowania w miastach, w których prowadzi działalność. Co istotne, aplikacja inteligentnie oszacowuje zapotrzebowanie na hulajnogi, dodając kolejne do floty tylko wtedy, gdy jest na nie wystarczający popyt. W ten sposób elektryczne środki transportu są cały czas w użytku. W miastach, w których oferowane są hulajnogi Bird, firma zatrudnia lokalne zespoły, odpowiedzialne za utrzymanie porządku i dopilnowanie, aby pojazdy elektryczne były prawidłowo użytkowane i bezpiecznie zaparkowane.


Źródło: Bird

27.06.2019


Tagi: hulajnoga elektryczna


SPOTKANIA BIZNESOWE

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...