QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
spotkania biznesowe
Szukaj 
Banner

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT


Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
InWroc MRN
Ślęza

Hulajnogi BIRD od dzisiaj dostepne we Wrocławiu

wykres


Bird, wiodąca firma na rynku elektrycznych hulajnóg, która umożliwia przejazdy za pośrednictwem aplikacji, dzisiaj wystartowała we Wrocławiu. Według danych Bird użytkownicy z Warszawy przejechali tyle kilometrów, że mogliby objechać Ziemię ponad 6 razy. Teraz mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska mogą korzystać z przystępnego cenowo, a przede wszystkim przyjaznego dla środowiska środka transportu, ograniczając przejazdy samochodami.


Rozszerzenie działalności o nowe miasto jest kolejnym krokiem do upowszechnienia tej ekologicznej formy transportu w Polsce. Od kwietnia br. z aplikacji korzystają mieszkańcy Warszawy, gdzie serwis cieszy się już ogromną popularnością - dziesiątki tysięcy użytkowników skorzystało już z Bird, przejeżdżając wystarczająco dużo kilometrów, by objechać Ziemię ponad 6 razy. Aplikacja pomaga rozwiązać problem "ostatniej mili", kiedy podróże transportem publicznym są zbyt krótkie aby były opłacalne, a dojście do celu pieszo zbyt czasochłonne. Z tego względu często podróżujący rezygnują z komunikacji miejskiej i wybierają samochody, zwiększając natężenie ruchu i emisję dwutlenku węgla. Bird oferuje przyjazną dla środowiska i wygodną alternatywę do jazdy samochodem. W pierwszym roku działalności spółka odnotowała ponad 10 000 000 000 podróży w 100 miastach na świecie. Szacuje się, że w ten sposób ograniczono emisję ok. 6 000 ton CO2 do atmosfery.


Bird wdrożył szereg strategii mających na celu zapewnienie odpowiedzialnego i zrównoważonego funkcjonowania w miastach, w których prowadzi działalność. Co istotne, aplikacja inteligentnie oszacowuje zapotrzebowanie na hulajnogi, dodając kolejne do floty tylko wtedy, gdy jest na nie wystarczający popyt. W ten sposób elektryczne środki transportu są cały czas w użytku. W miastach, w których oferowane są hulajnogi Bird, firma zatrudnia lokalne zespoły, odpowiedzialne za utrzymanie porządku i dopilnowanie, aby pojazdy elektryczne były prawidłowo użytkowane i bezpiecznie zaparkowane.


Źródło: Bird

27.06.2019


Tagi: hulajnoga elektryczna