QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Tristone buduje czwartą halę produkcyjnej na terenie wałbrzyskiej strefy

wykres


Wmurowano kamień węgielny pod budowę kolejnej, czwartej już, hali produkcyjnej firmy Tristone Flowtech Poland Sp. z o.o. Docelowa powierzchnia użytkowa wraz z biurami i łącznikiem wynosić będzie 6200 m2, a łączny koszt budowy przekroczy 5 mln euro. Fabryka Tristone Flowtech Poland sp. z o.o. istnieje od 1998 roku. Obecnie jest częścią Tristone Flowtech Group, w skład której wchodzi jeszcze 9 innych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Europie, Azji i obu Amerykach działającej w branży motoryzacyjnej.


Początkowo firma była producentem węży gumowych na bazie polimeru używanych do systemu chłodzenia silnika spalinowego w samochodach osobowych i ciężarowych oraz innych urządzeniach przemysłowych, produkując swoje wyroby na jednej hali produkcyjnej przy ulicy Stacyjnej 19 o powierzchni 6537 m2.


- Ogromnie cieszymy się, że firma, która jest z nami niemal od początku istnienia strefy, wciąż się rozwija. Inwestuje w nowe technologie, dba o swoich pracowników oraz środowisko. To kolejny milowy krok w Państwa historii. Jestem przekonany, że nie ostatni – mówił podczas uroczystości otwarcia nowej hali Krzysztof Drynda, wiceprezes WSSE.


W latach 2006-2007 rozbudowano halę produkcyjną o 1131 m2 powierzchni magazynowej i 1787 m2 na rozwój produkcji prototypowej, inżynieringu industrializacyjnego i wdrożeniowego produktu.


W roku 2010 uruchomiono Centralne Laboratorium Badawcze Grupy Tristone oraz wprowadzono innowacyjną technologię produkcji węży gumowych bez manualnego wulkanizowania zwaną „Creatube” na dzierżawionych nieruchomościach. Trzy lata później asortyment oferowanych wyrobów został powiększony o przewody do systemów chłodzenia napędów hybrydowych silnika.


W 2015 roku, stając się już właścicielem dzierżawionych wcześniej hal produkcyjnych – o powierzchniach: hala „B” 3201 m2 i hala „C” 1897 m2 przy ulicy Uczniowskiej 20, firma poszerzyła swoją ofertę o przewody plastikowe do chłodzenia napędów elektrycznych silnika.


W 2018 r. Tristone Flowtech Poland Sp. z o.o. otrzymała w ogólnopolskim konkursie tytuł Solidny Pracodawca Dolnego Śląska 2018. Jest to nagroda, którą otrzymują firmy promujące najlepsze praktyki w zakresie zatrudnienia i doskonalenia pracowników. By ją otrzymać, przedsiębiorstwa muszą wykazać się transparentnie i rzetelnie prowadzoną polityką personalną oraz troską oodpowiednie warunki pracy.


Dynamiczny rozwój firmy pozwolił na kolejną rozbudowę hali „B” w 2018 r. o kolejne 3066 m2 powierzchni użytkowej wraz z biurami, gdzie podążając za światowymi trendami Tristone rozszerzył ofertę produktów w sektorze napędów elektrycznych. Rozbudowana część hali „B” została oddana do użytku w lutym 2019 r., a łączny koszt inwestycji wyniósł 2,1 mln euro. Nowa hala produkcyjna „D” przeznaczona będzie na zwiększoną produkcję węży gumowych na bazie polimerów, utwierdzając tym samym pozycję Tristone jako światowego lidera realizującego wciąż rosnące oczekiwania producentów wiodących marek samochodów osobowych w obszarze nowoczesnych systemów chłodzenia silnika spalinowego. Hala „D” połączona będzie z istniejącą halą „A”, na której rozbudowaniu ulegną działy ekstrudowania i wulkanizowania węży gumowych, a znajdujące się tam obecnie działy montażu i magazyn wyrobów gotowych zostaną przeniesione na nową halę. Pozwoli to na stworzenie nowych miejsc pracy oraz osiągnięcie docelowo w 2020 r. sprzedaży w wysokości 72 mln euro.


W uroczystości wmurowania symbolicznego kamienia węgielnego wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz, reprezentanci partnerów biznesowych, kierownictwo Grupy Tristone, kierownictwo oraz przedstawiciele organizacji związkowych i pracowników Spółki.


Źródło: WSSE Invest Park

19.06.2019


Tagi: wałbrzyska strefa, inwestycja, hala produkcyjna, Tristone


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Nokia postanowiła stworzyć miejsce, w którym mogą spotkać się start-upy, innowatorzy oraz pasjonaci nowych technologii...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...