QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Haitong Bank: KUPUJ dla Stalproduktu (FV 362,69 PLN)

wykres


Haitong Bank w raporcie z 19 czerwca (godz. 8:00) podtrzymuje rekomendację KUPUJ dla Stalproduktu obniżając cenę docelową akcji z 611 PLN do 362,69 PLN z uwagi na gorszą od wcześniej oczekiwanej produkcję górniczej cynku. Z drugiej strony analitycy Haitong Bank wciąż pozytywnie oceniają Stalprodukt ze względu na atrakcyjne poziomy mnożników i zbliżające się uruchomienie projektu hali wanien. Dodatkowo do spółki przekonuje możliwe uruchomienie wydobycia w kopalni Laski, choć wycena w raporcie analitycznym nie uwzględnia tego projektu.


Haitong Bank prognozuje długoterminową cena cynku na poziomie 2400 USD za tonę. Nie wykluczają jednak pozytywnych niespodzianek z uwagi na rekordowy backwardation w trzymiesięcznych kontraktach spotowych na Londyńskiej Giełdzie Metali (LME) i GPW w Szanghaju (SHFE) oraz to, że giełdowe zapasy wciąż są na najniższym poziome od 10 lat.


Jeżeli chodzi o globalny benchmark stawek przerobowych (tzw. TC) w 2019 r., to zdaniem analityków Haitong Bank po wzroście kontraktu w ramach umowy pomiędzy TECK a Korea Zinc o 67 proc., premie przetwórcze dla Stalproduktu również wzrosną w ujęciu r/r. Sprzyjać powinien również hedging, który może wypaść bardziej korzystnie niż w 2018 r. Z drugiej strony, analitycy uwzględniają w swoim modelu 20-25-proc. wzrost kosztów elektryczności w 2019 r. w porównaniu do roku 2018.


W obszarze blachy elektrotechnicznej Stalprodukt odczuwa presję ze strony konkurencji, choć europejskie benchmarki GOES wciąż pozostają stabilne r/r. Choć Stalprodukt kilkakrotnie rozczarował rynek na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy, Haitong Bank uważa, że jego obecna wycena rynkowa jest niesprawiedliwa, biorąc pod uwagę wewnętrzną wartość spółki. Stalprodukt na lata 2019/20 jest notowany na niskim EV/EBITDA na poziomie 1,7/1,5, co daje 60-proc. dyskonto w porównaniu do zagranicznej konkurencji, co zdaniem analityków jest nieuzasadnione.


Ceny cynku przeżywają gwałtowne wahania, od szczytu (3450 USD na początku 2018 r.) do dołka (2400 USD w trzecim kwartale 2018 r.) i ponownego częściowego odbicia (ok. 2575 USD obecnie). Rynek wciąż zakłada pesymistyczny scenariusz, bazując na planach dot. uruchomienia kolejnych projektów wydobywczych w tym roku (wzrost podaży o 6,4 proc. r/r). Biorąc pod uwagę poziom zapasów na LME i w Szanghaju, zdaniem analityków dostawy cynku są obecnie niezwykle ograniczone w porównaniu ze średnią konsumpcją. Krótkie przerwy w dostawach mogą w każdej chwili wywindować ceny, co może przyczynić się do krótkotrwałej poprawy wyników w segmencie hutnictwa cynku i ołowiu.


Analitycy Haitong Bank zakładają, że na rynku stali węglowej rentowność w segmencie profili stalowych będzie oscylować wokół jednoprocentowej marży operacyjnej. Obecnie presja ze strony dostawców ze Wschodu jest wciąż wysoka, dlatego nie spodziewają się poprawy wyników w 2019 r.


Krzysztof Kozieł, Analityk, Haitong Bank


Źródło: Haitong Bank

19.06.2019


Tagi: Stalprodukt, rekomendacja, akcje


SPOTKANIA BIZNESOWE

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Bidroom to holenderska firma, która rozpoczęła swoją działalność w 2014 rokujako bezprowizyjna hotelowa...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...