QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Straty w handlu detalicznym – co warto wiedzieć?

wykres


Firma Checkpoint Systems, światowy lider w dziedzinie rozwiązań dla handlu detalicznego, ogłosiła wznowienie swoich długo oczekiwanych badań na temat strat w handlu detalicznym. Nowa odsłona raportu, którego ogłoszenie nastąpi w czwartek 20 czerwca, nosi tytuł „Bezpieczeństwo w handlu detalicznym w Europie: nie tylko straty w towarach”. Badanie zostało opracowane przez Crime&tech, spółkę spin-off Università Cattolico del Sacro Cuore, przy wsparciu Checkpoint Systems.


Wyzwania

Handel detaliczny stoi obecnie przed najtrudniejszymi wyzwaniami. Rosnąca konkurencja na rynku i coraz słabsza lojalność wobec marki sprawiają, że rynek jest coraz trudniejszy. Nie bez znaczenia pozostają także zmniejszone marże czy wzrost podatków i cen towarów.


Biorąc pod uwagę fakt, iż zachowania konsumentów wyraźnie ewoluują – coraz częściej oczekują oni możliwości bezproblemowych zakupów za pośrednictwem wielu kanałów – właściciele sklepów w celu osiągnięcia sukcesu muszą nie tylko wyróżniać się na tle konkurencji, lecz także utrzymać rentowność. Konieczne jest zatem zrozumienie każdego elementu łańcucha dostaw oraz wyzwań związanych z ubytkami zapasów – jak do nich dochodzi i jak im zapobiec, aby więcej towaru było dostępne we właściwym miejscu i czasie?

Nie tylko straty w towarach

Jak pokazuje badanie, kradzieże w sklepach nie są jedyną przyczyną ubytków zapasów, na którą detaliści muszą się przygotować. Aby uzyskać kompleksowy obraz sektora i stanu bezpieczeństwa w handlu detalicznym w Europie, wymagany jest szerszy ogląd sytuacji. Z tego powodu w badaniu „Bezpieczeństwo w handlu detalicznym w Europie: nie tylko straty w towarach” przyjęto przełomowe podejście, oparte na współpracy naukowców akademickich i firm handlowych. Celem było uzyskanie pełnego obrazu sytuacji, w oparciu nie tylko o dane dotyczące ubytków zapasów oferowanych przez branżę handlu detalicznego. Badanie uwzględnia kontekst geograficzny, informacje o sektorze, sposób działania sklepowych złodziei, rozwój schematów przestępstw w sektorze detalicznym oraz metody stosowane przez firmy detaliczne w celu rozwiązania tych problemów oraz wykrycia i powstrzymania potencjalnych zagrożeń.


Wraz z rozwojem branży detalicznej pojawiły się również nowe źródła strat. Zagrożenia są bardzo różnorodne – od kradzieży sklepowych i przestępczości zorganizowanej po kradzieże popełniane przez nieuczciwych pracowników, straty przypadkowe i uszkodzenia produktów. Dzięki zrozumieniu swojego środowiska pracy i poznaniu największych czynników ryzyka, właściciele sklepów mogą podjąć odpowiednie działania, aby zmniejszyć straty i skoncentrować się na poprawie dostępności towarów oraz zapewnianiu konsumentom wyjątkowych doświadczeń zakupowych.


W raporcie przedstawione są nie tylko największe czynniki ryzyka, takie jak kradzieże sklepowe, przestępczość zorganizowana, oszustwa związane z reklamacjami i zwrotami towarów, czy kradzieże przez usługodawców, lecz także dane z podziałem na kraje i sektory. Dzięki temu firmy detaliczne uzyskają wszelkie informacje potrzebne do zbudowania strategii, której podstawą jest zapobieganie stratom towarów oraz zabezpieczenie i rozwijanie swojej działalności.


Sukces w branży

Podobne badania mają kluczowe znaczenie dla przyszłego sukcesu branży. Od ponad 15 lat Checkpoint Systems dostarcza wnikliwych analiz dotyczących stanu bezpieczeństwa w handlu detalicznym. Przy okazji firma świętuje swoje 50-lecie tworzenia innowacyjnych rozwiązań w zakresie zapobiegania stratom, dlatego publikacja tego jubileuszowego raportu jest bardzo wyczekiwana. Przejrzystość badania ułatwi detalistom podjęcie działań, rozwiązanie problemów dotyczących konkretnych sektorów i krajów, a to czyni opracowanie naprawdę skutecznym narzędziem rozwoju w branży handlu detalicznego.


Źródło: Checkpoint

12.06.2019


Tagi: handel detaliczny, straty


ATAL BUSINESS CENTERS - WROCŁAW

foto

Wrocławski biurowiec Krakowska 35 jest już w ostatniej fazie...

BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE