QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
spotkania biznesowe
Szukaj 
Banner

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT


Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
InWroc MRN
Ślęza

Święto Wrocławia 2019. Najważniejsze wydarzenia przed nami

wykres


Święto Wrocławia to cykl imprez kulturalnych organizowanych na terenie całego miasta, który jak co roku odbędzie się w czerwcu. Miejskie instytucje kultury, organizacje pozarządowe, a także Rady Osiedli przygotowały urozmaiconą ofertę dla szerokiego grona odbiorców.


W tym roku Święto Wrocławia to ponad 40 wydarzeń: imprez plenerowych, koncertów, wystaw, spektakli, gier miejskich czy warsztatów. Zapraszamy m.in. na koncerty z cyklu WrocLove Fest, Festiwal Sztuki Cyrkowej „Cyrkopole” na Psim Polu, Festiwal Kalejdoskop Kultur w Parku Staromiejskim czy Festiwal Wysokich Temperatur na Akademii Sztuk Pięknych przy ul. Traugutta, a także do Browaru Mieszczańskiego na Festiwal Podwodny Wrocław. Na wrocławskim Rynku odbędzie się z kolei 6. Old Jazz Days Festiwal połączony z paradą w stylu nowoorleańskim.


Wiele imprez organizowanych jest lokalnie, przez miejskie instytucje kultury, m.in.: ODT Światowid zaprasza na koncert plenerowy pt. Zdolny Wrocław gra na Wielkiej Wyspie, Centrum Kultury ZAMEK zaprasza na Noc Świętojańską, a CK ZACHÓD na Biesiadę Literacką.


W organizację święta włączyły się także Rady Osiedli i Centra Aktywności Lokalnej, które przygotowały dla wrocławian festyny rodzinne i zabawy na świeżym powietrzu (m.in. na Kuźnikach, Ołtaszynie i Strachocinie). Nadodrze zaprasza do Konturów Kultury przy ul. Jagiellończyka oraz do OKAP-u przy ul. Roosevelta.


Do Parku Tołpy i do Parku Grabiszyńskiego można się wybrać na spektakle Bajkobusu, a miłośnicy sportu mogą „świętować” w czasie 7. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu czy turnieju koszykówki.


24 czerwca odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej Wrocławia, tradycyjnie połączona z wręczeniem nagród przyznawanych przez władze miejskie oraz nadania tytułu Honorowego Obywatela.


Zapraszamy do zapoznania się z pełnym harmonogramem na stronie miejskiej www.wroclaw.pl


Źródło: UM Wrocław

10.06.2019


Tagi: Święto Wrocławia