QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Nowa inwestycja Archicomu na wrocławskich Krzykach

wykres


Archicom, lider wrocławskiego rynku deweloperskiego, rozpoczyna inwestycję w zielonym sercu prestiżowej części Krzyków. Planty Racławickie to najnowsza inwestycja w portfolio Archicomu. Osiedle powstanie przy ulicy Racławickiej, w pobliżu rzeki Ślęzy i jej prawego dopływu – Olszówki Krzyckiej, tuż przy ogrodach działkowych.


Planty Racławickie zostały zaprojektowane jako kompleks 11 budynków z placami zabaw, miejscami rekreacyjnymi, małą architekturą oraz zielenią wokół obiektów. Łącznie powstanie tam 800 mieszkań. Inwestycję podzielono na etapy - budowa pierwszego z nich, obejmującego 248 lokali, ruszy we wrześniu 2019 roku i potrwa do drugiej połowy 2021 roku.


Koncepcja Plantów Racławickich zakłada nie tylko bogatą zieleń na samym osiedlu, ale też pas zieleni naturalnej i projektowanej parkowej, przyległy do inwestycji. Projekt zieleni nawiązuje do bliskości natury, a wiodąca barwa roślin kwitnących to naturalna biel oraz beżowo-brązowe odcienie kłosów traw ozdobnych. Zaplanowano m.in. łąki kwietne, zespoły rabat i grupy krzewów oraz pnącza. Zieleń otula całe osiedle, każdą jego płaszczyznę, nie tylko rabaty, ale również tarasy i ściany budynku.


wykres


Miejsce, w którym powstaną Planty Racławickie, to jedna z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji nie tylko w tej części miasta, ale i w całym Wrocławiu. Dzięki bliskości dwóch ważnych arterii drogowych – ulicy Grabiszyńskiej i Powstańców Śląskich, a także znajdującego się tuż przy inwestycji mostu Racławickiego, samochodem bardzo szybko można dotrzeć zarówno do centrum miasta, jak i w kierunku południowo-zachodniego wylotu z Wrocławia.


Doskonałą alternatywą dla własnego auta będzie dla mieszkańców Plantów Racławickich komunikacja miejska. Pętla autobusowa znajduje się vis-a-vis inwestycji. Rowerzystów ucieszy z kolei rozbudowany system tras rowerowych, prowadzący zarówno w inne rejony Krzyków, jak i do centrum.


Źródło: Archicom

31.05.2019


Tagi: Planty Racławickie, Krzyki, Wrocław


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Nokia postanowiła stworzyć miejsce, w którym mogą spotkać się start-upy, innowatorzy oraz pasjonaci nowych technologii...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...