QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
spotkania biznesowe
Szukaj 
Banner

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT


Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
InWroc MRN
Ślęza

Politechnika zaprasza w sobotę na Odra River Cup 2019

wykres


Międzynarodowe regaty wioślarskie, piknik rodzinny z eksperymentami naukowymi, wieczorny koncert Fisz Emade Tworzywo i pokaz laserowy – takie atrakcje przygotowuje Politechnika Wrocławska na tegoroczną edycję zawodów Odra River Cup. Zapraszamy w sobotę, 1 czerwca, na nasz bulwar od godziny 12.


W tym roku ścigać się będzie 15 osad wioślarskich z Polski, Niemiec, Holandii, Czech i Francji. W sumie wystartuje siedem ekip męskich i osiem żeńskich.


Wieczorem tradycyjnie zostanie rozegrany bieg o Puchar Rektora Politechniki Wrocławskiej. Już po raz 23. zmierzą się w nim załogi Uniwersytetu Wrocławskiego i Politechniki Wrocławskiej. Obecnie bilans tej rywalizacji to 20 do 2 na korzyść wioślarzy PWr.


Swoją rywalizację będą miały także uczelniane załogi smoczych łodzi. Na starcie – o ile pozwoli na to stan Odry – stanie 21 jedenastosobowych zespołów składających się z wioślarzy i bębniarza.


Dużo zabawy dla najmłodszych i dobrej muzyki dla starszych

Wydarzeniom sportowym na Odrze będzie towarzyszyć piknik rodzinny (12.00-18.00) przygotowany przez studentów z kół naukowych Politechniki Wrocławskiej oraz zaproszonych gości. Na bulwarze stanie miasteczko, w którym dzieci będą mogły przeprowadzać doświadczenia.


Do wspólnego eksperymentowania zaprasza 9 kół naukowych z PWr oraz Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych z Uniwersytetu Medycznego. W trakcie pikniku będzie okazja m.in. zbudować rakietę kosmiczną z papieru i spróbować wystrzelić ją w kosmos, wykonać proste doświadczenia chemiczne, wziąć udział w wyścigu robotów czy zbudować z klocków wymarzone miasto. Studenci z UMed przygotują szpital polowy dla misiów i lalek, gdzie młodsi będą uczyć się bandażowania i robienia opatrunków, a starsi wykonają pomiary glikemii, saturacji i ciśnienia tętniczego krwi.


Wieczorem na scenie Odra River Cup wystąpią znani muzycy. Najpierw pojawi się Gooral – artysta łączący muzykę klubową i elektroniczną z polską góralszczyzną, a następnie organizatorzy zapraszają na koncert Fisz Emade Tworzywo – zespół od 17 lat odnoszący sukcesy na polskiej scenie hiphopowej.


Na zakończenie regat – niespodzianka. Od tego roku zamiast na głośny pokaz fajerwerków, zapraszamy na laserowe show. Warto je zobaczyć!


Wstęp na Odra River Cup jest bezpłatny. Więcej szczegółów na stronie http://odrarivercup.pl.


Źródło: Politechnika Wrocławska

29.05.2019


Tagi: Odra River Cup