QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Haitong Bank: KUPUJ dla Comarchu (FV 215 PLN)

wykres


Haitong Bank w raporcie z 8 maja (08:00) podtrzymuje rekomendację KUPUJ dla Comarchu i podnosi cenę docelową akcji do 215 PLN (ze 184,6 PLN). Podniesienie ceny akcji wynika z tego, że analitycy podwyższyli prognozę EBITDA spółki na lata 2019/20 odpowiednio o 23/10 proc. Stało się tak za sprawą silnego i jakościowego portfela zamówień (backlog) na 2019 r. – złożonego z kontraktów obarczonych wyższą marżą w segmentach telekomunikacyjnym, lojalnościowym oraz systemów zarządzania przedsiębiorstwem (ERP).


Dzięki pozyskanym ostatnio kontraktom z LG, Comarch zdobył doświadczenie w obszarze technologii 5G, co może się okazać kluczowe dla długoterminowej pozycji spółki na globalnym rynku rozwiązań IT dla telekomunikacji. Tym bardziej, że fala inwestycji w 5G wzbiera na całym świecie. TMT jest największym i najszybciej rozwijającym się segmentem Comarchu, który w 2018 r. wygenerował przychody w wysokości 312 mln PLN, co oznacza wzrost o 21 proc. r/r i stanowił 23 proc. całości. Haitong Bank oczekuje, że w tym roku segment TMT urośnie o kolejne 21 proc., do ok. 380 mln PLN. A to wszystko za sprawą niedawno podpisanych kontraktów w Wielkiej Brytanii (Three UK/Huawei), Niemczech (Deutsche Telekom), Luksemburgu/Hiszpanii (Orange) i w Korei Południowej (LG U+), gdzie Comarch realizuje kontrakt związany właśnie z technologią 5G.


Kontrakt spółki z ZUS-em okazuje się trudniejszy w realizacji, co zresztą było do przewidzenia. Jednak decyzja ZUS o zawieszeniu egzekucji gwarancji bankowych do końca maja 2019 r. sugeruje, że kompromis jest możliwy. To mogłoby również oznaczać, że spółka zapłaci karę niższą od obecnie wyznaczonej i w pełni uwzględnionej w wynikach za czwarty kwartał 2018 r. (24,2 mln PLN).


Analitycy Haitong Bank oczekują wysokich przychodów Comarch w pierwszym kwartale 2019 r. na poziomie 315 mln PLN, co oznacza wzrost o 16 proc. r/r, a EBITDA w wysokości 34,6 mln PLN, co implikuje wzrost o 107 proc. r/r. Przy takich wynikach Comarch jest wyceniany atrakcyjnie, ze wskaźnikiem P/E w wysokości 12,7 i EV/EBITDA 6,7.


Choć analitycy oczekują, że EBITDA w 2019 r. wyniesie 216 mln PLN, co oznacza wzrost o 42 proc. r/r, a wydatki kapitałowe utrzymają się na dotychczasowym poziomie 86 mln PLN, ich zdaniem zarząd Comarchu będzie rekomendował pozostawienie dywidendy na akcję na niezmienionym poziomie 1,5 PLN. Będzie to wynikało przede wszystkim z tego, że spółka rozważa dwie dodatkowe inwestycje w tym roku: centrum danych w USA warte ok. 4 mln USD oraz centrum szkoleniowe Cracovia w Krakowie warte ok. 10 mln PLN. Analitycy uwzględniają w swoim modelu jedną dodatkową inwestycję wartą 15 mln PLN, co podnosi łączną kwotę wydatków kapitałowych do 101 mln PLN.


Konrad Księżopolski, Szef Działu Analiz, Haitong Bank


Źródło: Haitong Bank

09.05.2019


Tagi: Comarch, rekomendacja, akcje


BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE