QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Haitong Bank: KUPUJ dla Ten Square Games (FV 180,5 PLN)

wykres


Haitong Bank w raporcie z 7 maja (godz. 8:00) utrzymuje rekomendację KUPUJ dla Ten Square Games i podnosi cenę docelową do 180,5 PLN (ze 133 PLN wcześniej). Wynika to z faktu podniesienia przez analityków prognozy przychodów i zysku netto na lata 2019/20 odpowiednio o 24/15 i 34/20 proc.


Głównym powodem podwyżki było zbyt konserwatywne podejście na rok 2019, szczególnie w świetle fantastycznych wyników Fishing Clash. Według danych SensorTower, w okresie marzec-kwiecień 2019 r. gra osiągnęła rekordowy wynik sprzedażowy w wysokości miliona dolarów na iTunes (wobec 0,8 mln USD w lutym br.) i 2 mln USD na Google Play (wobec miliona dolarów w lutym 2019 br.) w każdym z tych miesięcy.


Dobra dynamika Fishing Clash znajduje odzwierciedlenie we wstępnych przychodach Ten Square Games za pierwszy kwartał 2019 r. w wysokości 45,2 mln PLN wobec 42,7 mln PLN pierwotnie oczekiwanych przez analityków. Haitong Bank uważa, że rekordowe przychody z marca i kwietnia tego roku niekoniecznie muszą się wiązać z bardzo wysokimi kosztami marketingowymi. To udowadniałoby, że Ten Square Games stale doskonali swoje umiejętności w dziedzinie live ops i BI, co pozwala spółce efektywnie zarządzać wydatkami marketingowymi. Widać to było już w czwartym kwartale 2018 r., kiedy po dobrym październiku Ten Square Games obniżył wydatki na marketing w okresie listopad-grudzień, przed znaczącym wzrostem cen reklam, związanym z tradycyjnie dobrym dla e-commerce okresem przedświątecznym. Analitycy podkreślają znaczenie marketingu, live ops i BI, ponieważ uważają, że abstrahując od jakości gier, jest to klucz do sukcesu w segmencie gier F2P, znaczącego wzrostu monetyzacji gier i przedłużenia ich cyklu życiowego, czego najlepszym przykładem jest Let’s Fish.


W oparciu o wstępne dane o przychodach za pierwszy kwartał 2019 r., analitycy Haitong Bank oczekują, że zysk netto wyniesie 14,1 mln PLN (wobec 13,4 mln PLN wcześniej) i podnoszą prognozę zysku netto w 2019 r. do 61,3 mln PLN. Przewidują, że w tym roku Fishing Clash wygeneruje przychody w wysokości 167 mln PLN, co implikuje średnio 13,9 mln PLN miesięcznie. Analitycy oczekują również, że Let’s Fish wygeneruje 19,3 mln PLN przychodów, Wild Hunt 5,4 mln PLN, Game Factory 5,3 mln PLN, a Golf Rush 2,2 mln PLN. Haitong Bank wciąż nie uwzględnia żadnych przychodów z rynku chińskiego w roku 2019 i później.


Pomimo wzrostu kursu akcji o ok. 26 proc. od końca marca, analitycy wciąż uważają, że Ten Square Games jest niedoszacowane, bo wyniki za lata 2019/20 implikują wskaźnik P/E w wysokości 15.1/14,5. To daje 38/22-procentowe dyskonto w porównaniu do globalnych konkurentów, ale również 49/54-procentowe dyskonto w porównaniu do 11 Bit Studios i Playway, które mają porównywalną kapitalizację rynkową (wszystkie wyliczenia na podstawie konsensusu Bloomberga).


Konrad Księżopolski, Szef Działu Analiz, Haitong Bank


Źródło: Haitong Bank

08.05.2019


Tagi: Ten Square Games, rekomendacja, akcje


BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE