QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
spotkania biznesowe
Szukaj 
Banner

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT


Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
InWroc MRN
Ślęza

Z Wrocławia wystartował pierwszy samolot linii KLM do Amsterdamu

wykres


To w tym roku najważniejsza nowość w Porcie Lotniczym Wrocław. Nowe połączenie uruchomiły linie KLM, jeden z globalnych potentatów. Lotnisko Amsterdam Schiphol to jeden z największych portów przesiadkowych na świecie. Samoloty na tej trasie będą latały codziennie.


Premierowy rejs na nowej trasie wystartował z Amsterdamu dziś o godz. 11.50, a na wrocławskim lotnisku wylądował, według rozkładu, o godz. 13.35. Zgodnie z tradycją samolot został powitany salutem wodnym. Rejs z Wrocławia wyruszył o godz. 14.05, meldując się w Amsterdamie o godz. 15.55. Trasę obsługują samoloty typu Embraer E175.


Lotnisko Amsterdam-Schiphol to obecnie 11 największy port na świecie pod względem liczby obsłużonych pasażerów. Jest również główną bazą i hubem przesiadkowym linii KLM, oferujących z Schiphol loty do 165 miast na 5 kontynentach.


– Połączenie do Amsterdamu to najważniejsza tegoroczna nowość we wrocławskim porcie. Na lotnisku Schiphol skupia się interkontynentalny ruch KLM, a przewoźnik dysponuje bardzo rozbudowaną, globalną siecią połączeń. Dzięki temu pasażerowie zyskują ogromne możliwości planowania podróży z Wrocławia na dalszych trasach, szczególnie do Azji oraz obu Ameryk – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.


Holenderski przewoźnik oferuje połączenia z Amsterdamu m.in. do Nowego Jorku, Chicago, Pekinu, Tokio, Kapsztadu czy Mumbaju, ale też do Paramaribo, Akry czy na Curaçao. Pod lotniskiem Schiphol znajduje się też dworzec kolejowy zapewniający bezpośrednie połączenie z centrum Amsterdamu i do wielu innych miast w Holandii.


Linie KLM (Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze) debiutują we Wrocławiu. To jeden z największych przewoźników na świecie, a także najstarsze istniejące linie lotnicze, działające nieprzerwanie od 100 lat, obecnie w aliansie m.in. z Air France. Rejsy na trasie Wrocław-Amsterdam są realizowane przez linię-córkę KLM Cityhopper, obsługującą połączenia między miastami Europy.


- Zdecydowaliśmy się na otwarcie nowej trasy z uwagi na duży potencjał turystyczny i biznesowy Wrocławia. Szeroka siatka połączeń KLM daje podróżującym z Wrocławia ciekawe możliwości podróżowania w odlegle rejony świata - przez Amsterdam na 5 kontynentów – mówi Frantisek Siling, dyrektor generalny sprzedaży Air France i KLM w Polsce. - Mamy nadzieję, że wraz z nowym lotem między Holandią a Polską przybędą we Wrocławiu nowe kontakty gospodarcze, firmy i turyści z zagranicy.


Dodajmy, że przewoźnicy sieciowi systematycznie rozbudowują swoją ofertę z Wrocławia. Bardzo dużą popularnością cieszy się połączenie na główne lotnisko Paryża im. Charles’a de Gaulle (10. pod względem wielkości ruchu port na świecie), uruchomione w maju ubiegłego roku przez linie Air France. - Jesteśmy dumni, że do Wrocławia swoje regularne loty zdecydowały się zaoferować aż dwie linie z naszej Grupy - zarówno Air France, który zainaugurował połączenie rok temu, jak i KLM, który witamy we Wrocławiu dziś. To potwierdza nasze przekonanie o możliwości tego rynku, jak i nowoczesnego, spełniającego wysokie standardy lotniska we Wrocławiu – dodaje Frantisek Siling.


Jak podkreśla prezes Dariusz Kuś, rozwój oferty przewoźników sieciowych ma duże znaczenie dla rozwoju wrocławskiego lotniska: – Ruch biznesowy sukcesywnie rośnie, w ostatnim czasie w tempie bliskim 30% rok do roku. Jest to bezpośrednio związane z rosnącym znaczeniem gospodarczym miasta i regionu. Coraz lepszy i wygodniejszy dostęp do światowej sieci to doskonała wiadomość również dla osób podróżujących w celach turystycznych.


Największa liczba pasażerów wrocławskiego lotniska korzysta z połączeń sieciowych do Frankfurtu i Monachium (obsługiwanych przez Lufthansę), czyli dwóch innych wielkich portów przesiadkowych w Europie. Ofertę przewoźników sieciowych uzupełniają połączenia do Düsseldorfu (Eurowings), Kopenhagi (SAS), Zurychu (SWISS), a także Tel Awiwu oraz na warszawskie Lotnisko Chopina (oba obsługiwane przez PLL LOT).


Źródło: Port Lotniczy Wrocław

06.05.2019


Tagi: połączenia lotnicze, Amsterdam, KLM, Wrocław