QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
spotkania biznesowe
Szukaj 
Banner

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT


Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
InWroc MRN
Ślęza

Jakie nastroje w gospodarce pokazuje cena złotaCena złota znajduje się już wyraźnie poniżej 1 300 USD za uncję. Poprawa nastrojów w gospodarce obniżyła popyt na bezpieczne aktywa. Inwestorzy spodziewają się ożywienia gospodarczego.


- Jest to już spadek poniżej 1 275 USD, co jest związane z dość dobrymi nastrojami na rynkach, spowodowanymi danymi z Chin, ale także z Europy, które pokazują, że możemy mieć do czynienia z ożywieniem gospodarczym - mówi w rozmowie z MarketNews24 Michał Stajniak, ekspert XTB. - Dane z Niemiec można interpretować tak, że dołek gospodarczy jest już za nami.


Dobre nastroje powodują, że osłabł popyt na bezpieczne aktywa. Złoto potrzebuje jednego z trzech czynników, aby kosztowało więcej, ponad 1 300 USD za uncję. To słabszy dolar, pogorszenie koniunktury gospodarczej na całym świecie albo niższe oczekiwania dotyczące stóp procentowych w USA. Prawdopodobieństwo dotyczą obniżek stóp procentowych spadło ostatnio bardzo mocno, do 30 proc., gdy jeszcze przed kilkoma oceniane było na 75 proc.Źródło: Marketnews24.pl

24.04.2019


Tagi: cena złota, gospodarka