QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
spotkania biznesowe
Szukaj 
Banner

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT


Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
InWroc MRN
Ślęza

Najmniej za OC płacą właściciele aut elektrycznych

wykres


Średnia cena ubezpieczenia OC w I kwartale 2019 r. wyniosła 692 zł i była o 6,2% niższa niż przed rokiem. Najmniej za polisę płacili właściciele aut elektrycznych. Z najwyższymi składkami musieli liczyć się kierowcy aut o największej pojemności silnika oraz ci, którzy spowodowali jedną lub więcej szkód.


Początek 2019 r. przyniósł kolejne obniżki cen OC. W najnowszym raporcie RanKING – rynek i ceny ubezpieczeń komunikacyjnych, eksperci porównywarki rankomat.pl sprawdzają, jak kształtowały się średnie składki OC w I kwartale br. ze względu na parametry auta oraz liczbę szkód spowodowanych przez kierowcę.


Najniższe składki dla aut elektrycznych

W I kwartale 2019 r. właściciele samochodów elektrycznych płacili za OC średnio 527 złotych, czyli o 28,9% mniej niż posiadacze aut napędzanych PB+LPG. Koszt ubezpieczenia był w ich przypadku aż o 38,3% niższy przed rokiem. Posiadacze samochodów z najpopularniejszymi silnikami benzynowymi wydawali na polisę średnio 670 złotych, a obniżka cen OC w stosunku do I kwartału 2018 r. wyniosła dla nich 7,7%.


wykres


- Na montaż instalacji LPG decydują się głównie właściciele aut, którzy codziennie pokonują wiele kilometrów, w związku z czym są bardziej narażeni na udział w wypadku lub kolizji. Wyższe ryzyko ubezpieczeniowe skutkuje natomiast podwyższoną składką ubezpieczenia OC - mówi Tomasz Kroplewski, kierownik ds. rozwoju sprzedaży rankomat.pl.


Duża pojemność silnika, to wyższa cena ubezpieczenia

W pierwszych trzech miesiącach 2019 r. z wysokimi składkami OC musieli liczyć się właściciele samochodów z największą pojemnością silnika. Obowiązkowe ubezpieczenie auta z silnikiem powyżej 3,0 l kosztowało średnio 83,1% więcej niż OC dla samochodu z silnikiem do 1,0 l.


wykres


Na najniższe ceny obowiązkowej polisy mogli liczyć właściciele aut o najmniejszej pojemności silnika – do 1,0 l. Cena OC w ich przypadku wyniosła tylko 521 zł.


Spowodowałeś szkodę? Twoja składka wzrośnie!

Kierowcy, którzy w I kwartale 2019 roku deklarowali, że z ich ostatniej polisy OC była likwidowana jedna szkoda, płacili za obowiązkowe ubezpieczenie średnio o 51,3% więcej niż osoby z bezszkodową historią OC. Koszt polisy dla sprawców dwóch szkód był już znacznie wyższy. Kierowcy, którzy spowodowali trzy szkody płacili natomiast o 204% więcej niż kierowcy deklarujący brak szkód.


wykres


Źródło: Rankomat.pl

18.04.2019


Tagi: ubezpieczenie komunikacyjne, oc, ceny