QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
Szukaj 

Akcje Facebooka najpopularniejsze w I kwartale 2019 roku

foto

IV kwartał 2018 r. był destrukcyjny nie tylko dla cen akcji, ale też dla szacowanych zysków na wszystkich najważniejszych światowych indeksach.


Po historycznym zwrocie polityki pieniężnej Fed i poprawie danych z Azji, rynki akcji otrząsnęły się jednak z szoku odnotowanego w IV kwartale 2018 r. Akcje spółek amerykańskich niemal powróciły do ubiegłorocznego rekordowego maksimum, a indeks S&P 500 od wrześniowej wartości szczytowej dzieli zaledwie 2%.


Główne czynniki tej sytuacji to polityka pieniężna, optymizm związany z chińsko-amerykańskim porozumieniem w sprawie handlu, poprawa azjatyckich danych makroekonomicznych, a biorąc pod uwagę, że rozpoczyna się sezon zysków za I kwartał, być może będzie można dodać do tego jeszcze i czwarty impuls dla światowych rynków akcji.


Najpopularniejszymi akcjami wśród klientów Saxo Banku w I kwartale były (% rok do dnia):


1. Facebook Inc. (+34 %) - posiadający 2,3 mld użytkowników na całym świecie, Facebook jest dobrze znany zarówno osobom prywatnym, jak i inwestorom. W miarę jak portal społecznościowy odnotowuje dalszy stały wzrost, akcje tej spółki cieszą się niezmienną popularnością wśród inwestorów.


2. NVIDIA Corp. (+43 %) - W ciągu ostatnich kilku lat zaobserwowaliśmy wzrost aktywności w odniesieniu do akcji Nvidii ze względu na zaangażowanie spółki w sport elektroniczny, kryptowaluty, centra danych i branżę motoryzacyjną za pośrednictwem procesorów graficznych (GPU). Ponieważ GPU leżą u podstaw intensywnych inwestycji w automatyzację, uczenie maszynowe itp., Nvidia może stanowić najbardziej oczywisty wybór dla osób chcących zainwestować w rozwój nowych technologii.


3. Tesla Inc. (-17,5%) - Każdy ma swoje zdanie na temat Tesli, a inwestorzy są równie podzieleni w stosunku do przyszłości spółki, ponieważ cena akcji cechuje się znaczną zmiennością. Tesla to naturalny wybór dla inwestujących w rozwój samochodów elektrycznych i choćby z tego powodu akcje spółki cieszą się nadal dużą popularnością.


4. Alibaba Group Holding Ltd (+35,5 %) - Od wielu lat akcje Alibaby znajdują się w czołówce pod względem obrotów, ponieważ spółka oferuje inwestorom ekspozycję na chiński rynek konsumencki i jego cyfryzację. Ponadto Alibaba odnotowuje wysokie tempo wzrostu, co nadal stanowi rzadkość w erze niskiego wzrostu po kryzysie finansowym.


5. Netflix Inc. (+35,5 %) - Netflix, który w IV kwartale miał prawie 150 mln użytkowników, staje się dominującym i dobrze znanym podmiotem dla wielu konsumentów w segmencie rozrywki filmowej. Naturalnie zwiększa to świadomość marki i działalność inwestycyjną w odniesieniu do akcji, ale nie bez znaczenia jest też fakt, iż Netflix prezentuje przekonujące perspektywy długoterminowego wzrostu.


Autor: Peter Garnry, dyrektor ds. strategii rynków akcji w Saxo Banku


Źródło: Saxo Bank

10.04.2019


Tagi: giełdy, akcje


BIK PARK WROCŁAW I

giełda

Najnowsza inwestycja Biura Inwestycji Kapitałowych wchodzi w ostatni etap realizacji...

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

giełda

Coraz intensywniejsza rozbudowa miast, potrzeba bezproblemowego...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Kinnarps - europejski lider branży meblowej i Collectomate - polski startup technologiczny...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE