QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
spotkania biznesowe
Szukaj 
Banner

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT


Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
InWroc MRN
Ślęza

Politechnika Wrocławska otwiera nowy budynek Na Grobli

wykres


Dwanaście laboratoriów wyposażonych w nowoczesną aparaturę o wartości 72 mln zł znalazło się w GEO-3EM, najnowszym budynku Politechniki Wrocławskiej.


Nowy kompleks laboratoriów naszej uczelni to unikatowe na skalę europejską centrum badań i transferu technologii związanych ze zrównoważonym wykorzystaniem surowców i energii z różnych źródeł.


Budowa obiektu rozpoczęła się w 2017 roku i trwała do listopada 2018 roku. W efekcie powstał trzykondygnacyjny gmach, gdzie na ponad 4,6 tys. m2 znajduje się ponad 100 różnych pomieszczeń w tym m.in. laboratoria badawcze, sala konferencyjna oraz zaplecze magazynowo-administracyjne. Budynek jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Łączna wartość projektu to 102,6 mln zł.


W dwunastu laboratoriach pięciu wydziałów PWr (Budownictwa Lądowego i Wodnego, Chemicznego, Elektroniki, Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii oraz Mechanicznego) prowadzone są prace badawczo-rozwojowe w obszarach strategicznych dla rozwoju Dolnego Śląska. Chodzi głównie o mobilność przestrzenną, surowce naturalne i wtórne, produkcję maszyn i urządzeń oraz obróbkę materiałów.


Źródło: Politechnika Wrocławska

09.04.2019


Tagi:budynek, GEO-3EM , Na Grobli, laboratoria