QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Trump naciska FED

foto

Donald Trump wraca do swojej retoryki walki z obecną polityką rezerwy federalnej. Dalsze wzrosty cen ropy na rynkach. Mario Draghi neguje włoski pomysł położenia ręki na złocie.


Kolejne naciski na FED

Donald Trump wraca do walki z FED. Postuluje on obniżki stóp procentowych i powrót do zalewania rynku tanim pieniądzem. Ma być to jego zdaniem działanie, które ma przyspieszyć wzrost amerykańskiej gospodarki. Trudno się obecnie nie zgodzić, że inflacja nie jest problemem. Pytanie o pożądane stawki stóp procentowych jest w dalszym ciagu otwarte. W tym miejscu warto spojrzeć w kalendarz wyborczy. Wybory prezydenckie są w 2020 roku. Już teraz komunikaty mówią o niepodnoszeniu stóp procentowych, prezydent chciałby je wręcz obniżyć. Taki ruch powinien przyspieszyć wzrost gospodarczy co zwyczajowo bardzo pomaga prezydentom w reelekcji.


Czarne złoto drożeje

Wzrost cen ropy wywołany jest niepokojami w Libii. Trwają tam w dalszym ciągu walki co powoduje ryzyka, że ucierpi produkcja. Dodatkowym elementem jest poprawa perspektyw wzrostów na rynkach światowych, które powodują, że rośnie spodziewany poziom konsumpcji ropy. Nie może dziwić, że ryzyko spadku produkcji plus wzrost oczekiwanych potrzeb powodują wzrost ceny. Od dołka z grudnia wzrosty stanowią już niemal 40%.


EBC upomina Włochów

Temat rządu we Włoszech i jego pomysłów gospodarczych przycichł ostatnio, ale to wcale nie znaczy, że fantazja się skończyła. Znów wraca temat przejęcia przez rząd w Rzymie kontroli nad złotem. Wśród państw członkowskich wszystkie takie ruchy muszą być konsultowane z EBC. Ta instytucja z kolei mocno się obawia, że Włochy pójdą drogą między innymi Wenezueli, która sprzedaje rezerwy złotego kruszcu by finansować świadczenia socjalne. Jeśli konflikt będzie eskalował, możemy spodziewać się problemów euro.


Autor: Maciej Przygórzewski - główny analityk w Internetowykantor.pl i Walutomat.pl


Źródło: Currency One SA

08.04.2019


Tagi: waluty, gospodarka, surowce, giełdy


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Nokia postanowiła stworzyć miejsce, w którym mogą spotkać się start-upy, innowatorzy oraz pasjonaci nowych technologii...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...