QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
spotkania biznesowe
Szukaj 
Banner

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT


Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
InWroc MRN
Ślęza

Pierwszy biurowiec kompleksu City Forum ma pozwolenie na użytkowanie

wykres


Archicom zakończył budowę City One we Wrocławiu. 28 marca br. pierwszy etap kompleksu City Forum otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Deweloper dotrzymał terminów deklarowanych najemcom, którzy jeszcze w tym roku rozpoczną działalność w nowej siedzibie.


Inwestor przekazał generalnemu wykonawcy – Archicom Realizacja Inwestycji plac budowy na początku czerwca 2017 r., zaraz potem ruszyły prace budowlane. Po 21 miesiącach pierwszy etap inwestycji przy ul. Traugutta jest gotowy dla najemców. Efektem prac generalnego wykonawcy jest 7-kondygnacyjny biurowiec o powierzchni najmu 11 790 mkw., parking podziemny i naziemny z łączną liczbą 134 miejsc postojowych oraz zagospodarowanie centralnego dziedzińca.


W ostatnim miesiącu na terenie inwestycji przeprowadzano prace wykończeniowe. W strefie recepcyjnej pojawiła się reprezentacyjna zielona ściana. Zakończyły się prace montażowe systemów kontroli dostępu i ostatnie prace malarskie. Końca dobiega również realizacja zagospodarowania dziedzińca - głównej strefy integracji w kompleksie. Teren wokół biurowca i w pasażu centralnym zapełnia się zielonymi miejscami do wypoczynku. W barwnych kortenowych donicach rozstawionych na dziedzińcu trwa proces sadzenia roślinności, wkrótce pojawią się ławeczki i stojaki rowerowe. Jest to realne odzwierciedlenie filozofii dewelopera, który potrzeby człowieka w przestrzeniach biurowych definiuje jako najważniejszy priorytet projektowy.


- Z dużą satysfakcją przyjęliśmy wiadomość o uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie. Dzięki zaangażowaniu wszystkich podmiotów, proces inwestycyjny przebiegł zgodnie z harmonogramem, a najemcy zyskali najwyższą jakość ekonomicznych powierzchni biurowych w mieście. Wrocław jest niezwykle perspektywicznym rynkiem, dlatego nie zwalniamy tempa w realizacji drugiego etapu. Biurowiec City 2 już w II kw. 2020 r. dostarczy kolejne 12 tys. mkw. biur. Popyt ze strony najemców nie maleje, jesteśmy w trakcie zaawansowanych rozmów z kolejnymi podmiotami – komentuje Tomasz Sujak, Członek Zarządu Archicom.


Kompleks City Forum to łącznie 24 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni w centrum Wrocławia. Oferta obejmuje zarówno lokale biurowe, jak i handlowo-usługowe. Wśród najemców znaleźli się już m.in. Epam Systems, Ten Square Games, NOTUS Finanse, Connect Lunch Bar. Za projekt odpowiada autorskie biuro projektowe Doroty i Kazimierza Śródków. Generalnym wykonawcą jest Archicom Realizacja Inwestycji.


Źródło: Grupa Archicom

03.04.2019


Tagi: kompleks City Forum, biurowiec, City One