QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
spotkania biznesowe
Szukaj 
Banner

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT


Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
InWroc MRN
Ślęza

Czterdzieści Renault ZOE w barwach Vozilli już jeździ po Wrocławiu

wykres


Vozilla wprowadziła do swojej floty Renault ZOE. We wtorek 2 kwietnia br. w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu nastąpiło uroczyste przekazanie 40 nowych samochodów. Zastąpiły one najbardziej wysłużone Nissany Leaf.


W oficjalnym wprowadzeniu nowych samochodów do floty Miejskiej Wypożyczalni Samochodów Elektrycznych Vozilla wziął udział wiceprezydent Wrocławia Jakub Mazur, Z-ca Dyrektora Renault East ds. Efektywności i Rozwoju Nowych Projektów Renault Andrzej Gemra oraz Prezes firmy Nawrot Ken Nawrot i prezes firmy Enigma (operatora Vozilli) Paweł Luksic. Oficjalna część wydarzenia zakończyła się przejazdem nowych samochodów przez centrum Wrocławia. Następnie zostały one rozlokowane w popularnych miejscach miasta i udostępnione do wypożyczenia. ZOE można rozpoznać w aplikacji Vozilli po innym zdjęciu oraz wyszukać, korzystając z opcji filtrowania.


- Rozwój oraz zwiększanie komfortu jazdy jest jednym z naszych podstawowych zadań Vozilli. Cieszymy się z nawiązania współpracy z Renault, dzięki czemu nasi użytkownicy mogą poruszać się po ulicach Wrocławia kolejnym wygodnym, miejskim samochodem. Renault ZOE jest idealnym autem do usług car-sharingowych ze względu na swój wysoki zasięg, gabaryty oraz komfort użytkowania. – mówił Paweł Luksic, prezes firmy Enigma (operatora Vozilli).


- Bardzo cieszymy się z rozpoczęcia współpracy z Vozillą, która obecnie jest liderem elektrycznego car-sharingu w Polsce. Jest to dla nas bardzo ważne wydarzenie, ponieważ cenimy zaangażowanie Vozilli oraz miasta Wrocław w propagowanie elektromobilności. Renault ZOE to kompaktowy, typowo miejski samochód, a ze względu na wysoki zasięg oraz niskie koszty eksploatacji - bardzo dobrze sprawdza się na zasadach współdzielonej mobilności. Potwierdzają to liczby, samochody Renault ZOE są najczęściej wybierane przez operatorów usług car-sharingowych, obecnie po europejskich ulicach jeździ ich już 4000 – mówi Andrzej Gemra, z-ca dyrektora Renault East ds. efektywności i rozwoju nowych projektów w Renault


- Kierunek ekologii, w branży motoryzacyjnej w Polsce dopiero się zaczyna, tym bardziej jest to dla nas duża wartość, iż mamy swój udział projekcie, w którym upatrujemy duży potencjał, ponieważ dzięki niemu wychodzimy poza standardy, dając naszym potencjalnym klientom możliwość poznania zalet samochodów elektrycznych. Pokazujemy także, że Vozilla to świetna alternatywa do posiadania własnego samochodu i wybierając takie rozwiązanie wspieramy elektromobilość i realnie wpływamy na poprawę środowiska w naszym najbliższym otoczeniu. – mówi Ken Nawrot, Prezes firmy Nawrot Sp. z o.o.


- Od 2017 roku możemy korzystać z Miejskiej Wypożyczalni Samochodów Elektrycznych VOZILLA. Wrocławianie bardzo chętnie wybierają proekologiczne współdzielone środki transportu i korzystają nie tylko z elektrycznych samochodów, ale także hulajnóg, skuterów czy też roweru miejskiego. Zrównoważony rozwój jest dla nas bardzo ważny. Dlatego będziemy dokładać wszelkich starań, aby wprowadzać w naszym mieście nowoczesne i proekologiczne technologie – mówi Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia.


Renault ZOE to miejski samochód o napędzie elektrycznym produkowany od 2013 roku przez francuski koncern Renault. Samochód został zbudowany na bazie płyty podłogowej Renault Clio, a jego koncepcyjny model zaprezentowano w 2010 roku podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu. W 2013 samochód otrzymał maksymalną liczbę 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP. Renault ZOE jest pierwszym seryjnie produkowanym samochodem elektrycznym, który przekroczył barierę 200 km zasięgu w cyklu NEDC. W 2016 roku do sprzedaży trafiła nowa wersja auta (ZE 40), którego realny zasięg w warunkach rzeczywistych wzrósł do 300 km. Obecnie Renault ZOE jest jednym z najchętniej kupowanych samochodów elektrycznych w Europie.


Firma Nawrot przekazała Vozilli 40 samochodów Renault ZOE w wersji Life, z silnikiem o mocy 92 KM. Wszystkie z nich wyposażone są m.in. w system multimedialny R-LINK Evolution, z ekranem dotykowym i intuicyjną nawigacją oraz w łącze bluetooth, a także w automatyczną klimatyzację, system kontroli ciśnienia w oponach oraz system dynamicznej kontroli jazdy ESC.


Źródło: UM Wrocław

02.04.2019


Tagi: samochody elektryczne, wypożyczalnia, Vozilla,Renault ZOE