QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Nabrzeże Odry przy ul. Księcia Witolda zyska nowy wygląd

wykres


Wrocławska spółka z grupy Dom Development we współpracy z Urzędem Miejskim Wrocławia zrewitalizują nadodrzański bulwar przy ulicy Księcia Witolda. Prace obejmą obszar od Mostu Sikorskiego do Mostu Pomorskiego. Oddanie przestrzeni do użytku mieszkańców planowane jest na koniec grudnia 2020 roku.


Rewitalizacja będzie polegała na budowie bulwaru pieszego wraz z infrastrukturą towarzyszącą i zielenią. Celem inwestycji jest utworzenie dla mieszkańców Wrocławia nowego miejsca spacerowo-wypoczynkowego z dostępem do nabrzeża Odry. Koncepcja bulwaru została opracowana wspólnie przez Dom Development oraz urząd miasta. Autorami projektu zagospodarowania przestrzeni są wrocławscy architekci z pracowni Dziewoński-Łukaszewicz.


– Przy projektowaniu od początku przyświecała nam idea, żeby zrewitalizowane nabrzeże wpisywało się zarówno w estetykę już odnowionych bulwarów,m.in. Xawerego Dunikowskiego czy Marii i Lecha Kaczyńskich, jak i charakter Kępy Mieszczańskiej. Wrocławianie bardzo chętnie spędzają czas wolny nad rzekąi chcemy zapewnić im kolejną przestrzeń do rekreacji – mówi Iwona Kołodziejczyk, Prezes Zarządu Dom Development Wrocław Sp. z o.o.


Inwestycja zostanie zrealizowana przez miasto, jednak wrocławski Dom Development również partycypuje w kosztach. Szacowana wartość rewitalizacji nabrzeża na długości prowadzonej przez spółkę budowy – Apartamentów Księcia Witolda – wynosi około600 tysięcy złotych. Rozpoczęcie prac zaplanowano na III kwartał 2020 roku, a zakończenie do końca 2020.


– Cieszymy się, że od początku mamy szansę uczestniczyć w procesie opracowywania koncepcji rewitalizacji bulwaru. Dzięki temu po raz kolejny możemy mieć swój udział w zmienianiu Wrocławia na lepsze i tworzeniu atrakcyjnej przestrzeni dla mieszkańców. W tej chwili jesteśmy po cyklu spotkań z urzędem miejskim i zespołem projektantów, które miały na celu doprecyzowanie oczekiwań miasta oraz zaplanowanie optymalnej formy użytkowej bulwaru. Ponadto przygotowujemy dokumentację do wniosku o pozwolenie na budowę na długości działki, na której obecnie prowadzimy inwestycję Apartamenty Księcia Witolda – dodaje Iwona Kołodziejczyk.


Dom Development już od ponad 10 lat realizuje inwestycje na terenie Wrocławia, kładąc także nacisk na wspieranie pozytywnej zmiany w przestrzeni miejskiej. W ramach działającej przy spółce Fundacji Dom Development City Art powstanie m.in. instalacja op-artowa autorstwa Jarosława Flicińskiego w inwestycji Studio Arte przy ul. Ptasiej 16.W ostatnim czasie deweloper wsparł finansowo również renowację neonu Dom Handlowy w Galerii Neonów przy ul. Ruskiej 46. Wrocławska spółka wspiera także lokalne społeczności. W ubiegłym roku wsparła przedszkola sąsiadujące z realizowanymi osiedlami, kupując zabawki czy wyposażając place zabaw.


Źródło: Grupa Dom Development S.A.

14.03.2019


Tagi: Odra, Wrocław, nabrzeże, rewitalizacja


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Nokia postanowiła stworzyć miejsce, w którym mogą spotkać się start-upy, innowatorzy oraz pasjonaci nowych technologii...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...