QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Rozbudowa Gierkówki: utrudnienia i korzyści

wykres


Autostrada A1, której ostatnie fragmenty budowane są właśnie na Śląsku, zaanektuje trasę dawnej Gierkówki. Zostanie ona rozbudowana do szerokości trzech pasów w każdym kierunku. Betonowa technologia nawierzchni będzie dostosowana do ruchu ciężkiego, odbywającego się na tej trasie.


Z budową drogi łączą się utrudnienia dla kierowców, trwające do roku 2022, w którym przewidywane jest oddanie nowej trasy do użytku. To konieczny efekt uboczny budowy drogi w śladzie dotychczasowej trasy ekspresowej. Jednak według ekspertów jest to konieczny element w odnawianiu polskiej infrastruktury drogowej, szczególnie ze względu na transport towarów.


– To jest trasa, która ma bardzo duże znaczenie gospodarcze – razem z linią kolejową, która niemal równolegle biegnie ze Śląska w kierunku Trójmiasta. Chodzi nie tylko o ułatwienia dla kierowców w postaci łatwiejszych podróży wakacyjnych, ale o zasilenie portów morskich nową falą towarów, dostarczanych drogą i koleją – powiedział serwisowi eNewsroom Adrian Furgalski, wiceprezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR – Większa przepustowość dróg i tras kolejowych prowadzących do Trójmiasta jest bardzo istotna, szczególnie w świetle rosnących możliwości polskich portów. 20%-owy wzrost obrotów w porcie gdańskim i kolejne rekordy przeładunkowe przekładają się na większy wpływ do budżetu państwa. Aktualnie sięga on około 50 miliardów złotych, odprowadzonych z akcyz i podatków. Rozbudowa autostrady A1, którą uzupełni przebudowana Gierkówka, a także usprawnienie linii kolejowej ze Śląska na Pomorze sprawi, że polskie porty będą mogły się dalej rozwijać. Ta budowa będzie na żywym organizmie. Na pewno czekają nas bardzo duże utrudnienia do 2022 roku – jak zawsze w przypadku przebudowy jezdni, a nie budowy drogi w zupełnie nowym śladzie. Jest to jednak niezbędne do bardzo pilnego wykonania – zaznacza Furgalski.


Źródło: enewsroom.pl.

13.03.2019


Tagi: autostrada a1, gierkówka, przebudowa


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

TARGI EXPO