QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Studenci - konstruktorzy z Politechniki z kolejnymi medalami

wykres


To był bardzo udany weekend dla studentów z Politechniki Wrocławskiej. Zespół JetStream zdobył pięć medali na zawodach konstruktorów lotniczych w USA, a konstruktorzy z Koła Naukowego KoNaR wywalczyli siedem medali na turniejach robotów w Brazylii i Warszawie.


Rywalizacja konstruktorów lotniczych w ramach zawodów SAE Aero Design odbywa się już od 30 lat. Zadaniem uczestników jest samodzielne zbudowanie bezzałogowych samolotów spełniających określone normy regulaminowe. W ubiegły weekend zawody odbyły się w Fort Worth w Teksasie.


Nasi studenci rywalizowali w klasach Advanced oraz Mikro, a przygotowane przez nich maszyny miały rozpiętość skrzydeł odpowiednio 3,65 m i 1 m.


W tym roku zadaniem w klasie Advanced była misja symulująca kolonizację Marsa. Zadania związane były m.in. ze zrzucaniem ładunku do celu oraz podniesieniem jak największego ciężaru przy jak najmniejszej wadze samolotu.


Ostatecznie nasi studenci spisali się znakomicie zdobywając w klasie Advanced II miejsce w klasyfikacji generalnej oraz II miejsce za loty. W klasie Micro wywalczyli III miejsce w klasyfikacji generalnej, III miejsce za raport techniczny oraz III miejsce za udane loty i stosunek masy samolotu do masy ciężaru ładunku.


Łącznie nasi studenci mają już w swoim dorobku dwadzieścia pięć medali. Na początku kwietnia będą mieli okazję powiększyć swoją kolekcję, ponieważ w tym roku wystartują również w zawodach SAE Aero Design West 2019.


Natomiast siedem robotów skonstruowanych przez studentów z KN KoNaR rywalizowało w Brazylii na zawodach Iron Cup 2019. Maszyny z Politechniki Wrocławskiej walczyły w trzech kategoriach zdobywając złoto i srebro.


Łącznie na turnieju można było zobaczyć blisko 200 robotów. Rywalizowały w kilku kategoriach: walczących maszyn typu sumo, „linefollowerów”, których zadaniem jest jak najszybsze pokonanie wyznaczonej trasy, a także „trekkingu” oraz „soccerze”.


Nasi studenci zdobyli złoto w konkurencji „MiniSumo” z robotem Quality oraz srebro w kategorii „LineFollower” z robotem Cheng Shi, tracąc do zwycięzcy zaledwie 0,02 sekundy.


Maszyny naszych młodych konstruktorów przywiozły także pięć medali z zawodów Robomaticon, które odbyły się w Warszawie. Roboty z PWr zwyciężyły w trzech kategoriach – „MicroMouse” (robot Janusz), „MicroSumo” (robot Grafi) oraz „LineFollower Turbo” (robot Navy). Srebro zdobył robot Skywave (konkurencja „LineFollower Turbo”), a brązowy medal robot Skylake (kategoria „LineFollower”).


Źródło: Politechnika Wrocławska

11.03.2019


Tagi: studenci, zawody medale


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Nokia postanowiła stworzyć miejsce, w którym mogą spotkać się start-upy, innowatorzy oraz pasjonaci nowych technologii...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...