QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
spotkania biznesowe
Szukaj 
Banner

O NAS

OFERTA

NEWSLETTER

SPOTKANIA

KONTAKT


Partnerzy:
Wrocław
BCC
WCL DFG
DIG
Dolnośląska
Izba
Gospodarcza
stowarzyszenie
Stowarzyszenie
Przewoźników
Drogowych
InWroc MRN
Ślęza

Czwartek z “tłustym” kalendarzem

foto

Liczne publikacje makroekonomiczne. W czwartek poznamy m.in odczyty inflacyjne i dynamikę PKB. Spotkanie w Hanoi przedwcześnie zakończone.


Bez porozumienia

Wcześniej niż zaplanowano zakończyły się rozmowy między Stanami Zjednoczonymi a Koreą Północną. Szczyt w Hanoi gdzie spotkali się prezydenci Donald Trump i Kim Dzong Un nie przyniósł żadnego porozumienia. Według Białego Domu nie jest to jeszcze czas na podpisywanie porozumień. Jednak stwierdzono również, że podczas spotkań zostały przeprowadzone konstruktywne rozmowy i obie strony patrzą z nadzieją w przyszłość. Rynki przyjęły taki bieg wydarzeń ze względnym spokojem.


Złotówka o poranku

W czwartkowy poranek nasza waluta traci do euro i franka szwajcarskiego. Obie waluty wyceniane są kolejno na 4,31 zł oraz 3,80 zł. Z kolei lepiej złotówka radzi sobie w stosunku do funta brytyjskiego i dolara. Brytyjska waluta potaniała do 5,03 zł, a cena dolara amerykańskiego na początku dnia oscyluje w okolicy poziomu 3,79 zł. W ciągu dnia notowania mogą się jednak nieco zmienić. W kalendarzu makroekonomicznym przewidziano bowiem szereg odczytów. Najważniejszą publikacją z polskiej gospodarki będzie dynamika PKB w IV kwartale 2018 roku.


Coraz ciekawiej

Z godziny na godzinę będzie nam przybywać odczytów makroekonomicznych. Czwartkowy kalendarz zawiera bowiem szereg zaplanowanych publikacji. Do najważniejszych z nich będą należały odczyty inflacyjne z krajów europejskich oraz wstępne dane dotyczące PKB w Stanach Zjednoczonych. Należy zatem zwrócić dziś szczególną uwagę na notowania wspólnej waluty i dolara amerykańskiego.


Autor: Mateusz Wielewicki - dealer walutowy w Internetowykantor.pl


Źródło: Currency One SA

28.02.2019


Tagi: waluty, gospodarka, surowce, giełdy