QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

3 razy więcej ataków DDoS w ciągu roku

wykres


Europejskie firmy atakowane są przez hakerów coraz częściej – wynika z nowych danych ekspertów od ochrony przed zagrożeniami DDoS. Zarówno skala, jak i złożoność ataków, których intencją jest zakłócenie działalności firm i instytucji – rosną, a ponad połowa z nich wykorzystuje wielowektorowe formy inwazji.


Według Link11 Security Operations Center w czwartym kwartale minionego roku w Europie zarejestrowano 13.910 ataków DDoS (o 12,7% więcej niż w trzecim kwartale), przy średnim nasileniu ataku wzrastającym o 8,7%, do 5 Gb/s.


W ciągu dwunastu miesięcy średnie nasilenie ataków wzrosło o 194% – notowane w czwartym kwartale 2017 r. nasilenie (1,7 Gb/s) uległo potrojeniu.


Warto zauważyć, że 59% ataków miało charakter wielowektorowy, co znacząco poprawiło ich skuteczność (dla porównania: w czwartym kwartale 2017 r. wskaźnik ten wyniósł 45%). W najbardziej wyrafinowanych atakach użyto nawet do dziewięciu wektorów, z których najczęstszymi były CLDAP, DNS reflection i SSDP – informują analitycy.


Tworząc coraz potężniejsze botnety, atakujący naruszali serwery wirtualne, przejmowali urządzenia IoT i systemy wbudowane. Najczęściej odnotowywano ataki w weekendy, między godziną 16, a północą czasu środkowoeuropejskiego. Najmniejsze nasilenie ataków miało miejsce między godziną 6 a 10 rano.


Ataki o wielkim nasileniu nie ustają. Analitycy zarejestrowali 13 ataków o nasileniu przekraczającym 80 Gb/s, z których największy osiągnął 173,5 Gb/s, czyli dwukrotnie więcej niż największy atak, który miał miejsce pod koniec 2017 roku.


Pomimo zamknięcia w ubiegłym roku usługi Webstresser DDoS-for-hire, operatorzy DDoS ciągle doskonalą swoje umiejętności. Począwszy od 2016 r. niemal wszystkie ważniejsze analizy ataków DDoS podają identyczne wyniki. W czerwcu 2018 r. jeden z takich raportów ujawnił, że ataki na system DNS na całym świecie wzrosły od 2016 r. aż o 700%. - mówi Mariusz Politowicz, inżynier techniczny Bitdefender z firmy Marken Systemy Antywirusowe.


Źródło: Bitdefender / firmy Marken

15.02.2019


Tagi: cyberataki, hakerzy, ddos


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Nokia postanowiła stworzyć miejsce, w którym mogą spotkać się start-upy, innowatorzy oraz pasjonaci nowych technologii...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...