QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Hakerzy w słusznej sprawie

wykres


Po nietypowe rozwiązanie sięgnął szwajcarski rząd. Świadomie zaprosił do ataku profesjonalnych hakerów, który mają „przetestować” krajowy system głosowania online. Rząd szwajcarski ogłosił program testowania zabezpieczeń systemu głosowania elektronicznego, chcąc w ten sposób zapobiec ewentualnym manipulacjom w czasie wyborów. W momencie, gdy system zostanie uznany za wolny od błędów, obywatele Szwajcarii otrzymają pocztą swoje karty do głosowania.


Test penetracyjny, sprawdzający bezpieczeństwo systemu teleinformatycznego, został już przeprowadzony przez „akredytowaną jednostkę”.


Projekt, który potrwa od 25 lutego do 24 marca, ma charakter globalny i otwarty jest dla wszystkich chętnych. Każdy z uczestników może wygrać do 50 tys. CHF, w zależności od wykrytych słabości front-end lub back-end.


Uczestnicy będą robić wszystko, by ominąć zabezpieczenia serwera, wykraść dane i wpłynąć na wynik głosowania. Do tej pory zarejestrowało się ponad 1000 uczestników, w tym z Szwajcarii – 30%, Francji – 17%, Stanów Zjednoczonych – 5%, Niemiec – 5% i Kanady – 4%, podaje Security Week.


Próby z głosowaniem online trwają w Szwajcarii już od 2004 r. Jednak dopiero teraz Swiss Post udostępnił system, który można przetestować całościowo, by w sposób systematyczny wyeliminować „nieprawidłowości działania wynikające z błędów oprogramowania, błędów ludzkich lub prób manipulacji”. Zgodnie z wymogami prawa federalnego system musi być przed pierwszym użyciem certyfikowany, a kod źródłowy musi zostać ujawniony.


- Testy penetracyjne oprogramowania, których zadaniem jest ujawnienie ukrytych luk systemowych, zostały już powszechnie przyjęte przez organizacje i agendy rządowe na całym świecie. Dotyczy to również Pentagonu i armii USA, w przypadku których celem jest wzmocnienie bezpieczeństwa narodowego. – komentuje Mariusz Politowicz, inżynier techniczny Bitdefender z firmy Marken Systemy Antywirusowe.


Źródło: Bitdefender / Marken Systemy Antywirusowe

13.02.2019


Tagi: hakerzy, testy, Szwajcaria


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Nokia postanowiła stworzyć miejsce, w którym mogą spotkać się start-upy, innowatorzy oraz pasjonaci nowych technologii...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE