QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Ryzyko zawieszenia rządu w USA. Dane z Wysp

foto

W tym tygodniu muszą zakończyć się negocjacje Republikanów i Demokratów by uniknąć kolejnego shutdown-u. Dane z Wielkiej Brytanii niewiele poniżej oczekiwań.


Wraca impas w USA

Tymczasowe wznowienie prac rządu USA po najdłuższym w historii zawieszeniu ma trwać zaledwie 3 tygodnie. W tym czasie Republikanie i Demokraci mają porozumieć się w sprawie imigrantów. Problem w tym, że obu stronom wcale nie spieszy się osiągać porozumienia. Dotychczasowy stan uważany jest przez komentatorów za sukces demokratów, jednak wątpliwym jest by w trwających obecnie negocjacjach mogli utrzymać dotychczasową sytuację. Analitycy zwracają uwagę, że czasu wcale nie jest za dużo. Trzytygodniowy termin od 25 stycznia minie w piątek. Do tego czasu musi to jeszcze przejść przez Izbę Reprezentantów i Senat. Rynki nie widzą na razie problemu i w dalszym ciągu trwa ruch umacniający dolara względem euro.


Dane z Wielkiej Brytanii

Poznaliśmy dzisiaj ważne dane z wysp. PKB Wielkiej Brytanii rośnie rok do roku o 1,3%. Jest to wynik o 0,1% gorszy od oczekiwań. Deficyt w handlu zagranicznym wyniósł 12,1 miliarda, wobec oczekiwanych 12 miliardów. Oba te odczyty były zatem słabsze od oczekiwań. Nie może zatem dziwić, że funt po tych informacjach zaczął tracić nieznacznie na wartości. Warto pamiętać, że dane makroekonomiczne są oczywiście ważne, ale większość inwestorów na funcie i tak żyje obecnie Brexitem. To właśnie niepewność co do opuszczenia Unii powoduje, że większość obserwatorów wyklucza większe zmiany. Przynajmniej do czasu wyjaśnienia się sytuacji.


Polski system bankowy mniej ryzykowny

Jeszcze kilka tygodni temu los dwóch banków należących do Leszka Czarneckiego budził spory niepokój analityków. Wartość akcji po aferze w KNF spadła do poziomów przy których wiele osób zastanawiała się, czy jeżeli bank naprawę jest tyle wart to czy wytrzyma odpływ klientów. Obecnie sytuacja się stabilizuje, a wyceny od minimów wzrosły nawet pięciokrotnie. Jest to dobra wiadomość dla złotego, gdyż znika kolejne ryzyko. Gdyby tak duże banki musiały zostać przejęte mogłoby to sporym wyzwaniem dla sektora szczególnie biorąc pod uwagę portfele kredytów walutowych.


Autor: Maciej Przygórzewski - główny analityk w Internetowykantor.pl i Walutomat.pl


Źródło: Currency One SA

11.02.2019


Tagi: waluty, gospodarka, surowce, giełdy


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Nokia postanowiła stworzyć miejsce, w którym mogą spotkać się start-upy, innowatorzy oraz pasjonaci nowych technologii...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE