QBusiness.plReNews.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
QBusiness.pl
FORD
Szukaj 

Wrocław usprawnia autobusową komunikację miejską

wykres


Częściej i dalej. Nowości w komunikacji autobusowej we Wrocławiu. Zostanie uruchomiona nowa linia autobusowa 143 z Lipy Piotrowskiej do pętli na Oporowie. Oprócz tego cztery linie zostaną przedłużone, a na trzech trasach zostaną wprowadzone dodatkowe kursy. M.in. takie zmiany czekają pasażerów wrocławskiej komunikacji miejskiej w 2019 roku.


Częstsze kursy do schroniska

W trosce o większy komfort podróżnych, Urząd Miasta razem z MPK Wrocław zwiększa częstotliwość linii 140, której trasa przebiega od Kwiskiej do Ślazowej. Od 1 kwietnia autobusy na tej trasie będą kursować w dni robocze co pół godziny przez cały dzień, a nie jak do tej pory tylko w godzinach szczytu. Z tej zmiany na pewno ucieszą się miłośnicy zwierząt, którzy będą mogli częściej odwiedzać podopiecznych schroniska mieszczącego się przy ulicy Ślazowej 2.


Autobus dla Maślic

Ze zmian w 2019 roku będą również zadowoleni m.in. mieszkańcy Maślic. W III kwartale wydłużona zostanie linia 127, tak, aby kończyła kursy nie na przystanku Kozanów, ale przy ulicy Koziej. Przedłużona zostanie również linia 144, obecnie zatrzymująca się na pętli przy ulicy Kamieńskiego. Autobusy mają kursować aż do przystanku Polanowice (po wybudowaniu pętli autobusowej) co ułatwi mieszkańcom tego osiedla dostanie się do centrum miasta. Dodatkowo również planowane jest skierowanie wybranych kursów linii 147 do ulicy Bierutowskiej.


Ułatwienie komunikacyjne dla Jagodna

Od 1 marca linia 110, która obecnie kursuje między przystankami Iwiny (Pętla) - Dworzec Główny (Stawowa) zostanie przedłużona do Galerii Dominikańskiej.

Bardzo ważną inwestycją jest także wydłużenie linii 145. Autobusy nie będą kończyć swego biegu na Tarnogaju i Gaju, ale pojadą dalej - do Jagodna i ułatwią komunikację mieszkańcom m.in. Małej Toskanii.


W koncepcji programu autobusowego zostały przedstawione propozycje wydłużenia oraz zwiększenia linii autobusowych na Jagodno (110,145). Dodatkowo po zakończeniu przebudowy ul. Buforowa zyska zupełnie nową nawierzchnię. Powstanie fragment czteropasmowej drogi (od wiaduktu do skrzyżowania z Konduktorską), nowy wiadukt kolejowy pod cztery linie torowisk, rondo, a także rezerwa pod tramwaj do skrzyżowania z ul. Kajdasza.


Na Jagodnie powstaną także nowe ścieżki rowerowe i chodniki. Sygnalizacja świetlna zostanie wpięta do systemu ITS, pojawi się także oświetlenie w technologii LED.


W ramach tej inwestycji powstaną również przystanki autobusowe po obu stronach nowego ronda (skrzyżowanie Konduktorskiej, Malinowskiego, Brzozowej, Kajdasza, Sarniej).


Nowa linia autobusowa Lipa Piotrowska - Oporów

Jesienią mieszkańcy Lipy Piotrowskiej będą mogli podróżować nową linią autobusową 143 do pętli tramwajowo – autobusowej na Oporowie (po drodze będzie możliwość przesiadki na węźle „Kwiska”). Będzie to kolejne połączenie Lipy Piotrowskiej z centrum miasta (linia 111 kursuje między ul. Kminkową a placem Grunwaldzkim).


Pozostałe zmiany w komunikacji autobusowej:

- zwiększenie częstotliwości kursów na linii 114 miedzy Bieńkowicami a Galerią Dominikańską (w szczycie do 7,5 minuty).

- 7 stycznia pomiędzy Swojczycami a placem Grunwaldzkim została uruchomiona dodatkowa linia 715, która kursuje w szczytach komunikacyjnych.


Nowe autobusy we Wrocławiu

W marcu MPK podpisze umowę z Mercedesem na dostarczenie 50 nowych autobusów. Pierwsze trafią do Wrocławia jesienią i uzupełnią flotę MPK. Dodatkowo w najbliższych tygodniach MPK ogłosi postępowanie przetargowe na wybór kolejnego podwykonawcy.


Źródło: UM Wrocław

07.02.2011


Tagi: komunikacja miejska, Wrocław


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

KINNARPS - MEBLE

giełda

Nokia postanowiła stworzyć miejsce, w którym mogą spotkać się start-upy, innowatorzy oraz pasjonaci nowych technologii...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


Wrocławskie Centrum Logistyczne wynajmie powierzchnię w biurowcu...

SPOTKANIA BIZNESOWE